Hromadí se vám doma oblečení, které je moc hezké či užitečné na to, aby skončilo v popelnici, ale stejně už jej nevyužijete? Tak čtěte pozorně! Brněnská kancelář naší organizace Mladiinfo ČR  pořádá swap otevřený všem. Sledujte naši FB událost!

Ilustrační foto. Autor: Brisbane City Council

Jak swap oblečení a věcí probíhá

Dva týdny před akcí můžete do naší kanceláře nosit čisté oblečení. Věnujte prosím pozornost novým pravidlům vysvětleným níže. 

Věci můžete přinést do naší kanceláře na adrese Masarykova 32, Brno (2. patro) konkrétně v tyto termíny:

  • čtvrtek 9. 3. 2023 od 15:30 do 18:30 (otevírací doba Knihovny věcí Brno)
  • čtvrtek 16. 3. 2023 od 15:30 do 18:30 (otevírací doba Knihovny věcí Brno)
  • středa 22. 3. 2023 od 10:30 do 13:00 (den akce)

Náš tým potom všechno donesené oblečení a další věci roztřídí do příslušných kategorií, aby bylo pro vás snazší naleznout to, co se vám líbí. 

Tento swap oblečení a věcí v Brně se bude konat dne 22. 3. 2023 od 14:30 do 19:00 v našich prostorách. Přijít můžete kdykoliv v tomto časovém rozmezí. Věříme, že si něco hezkého odnesete domů!

>>Jak se k nám dostanete?<<

Budete vítaní, i když nepřinesete nic na výměnu nebo jen něco přinesete, ale nic si neodnesete. Budeme moc rádi, když si s námi dáte čaj a příjemně si popovídáme. Zbytek věcí, které si nikdo neodnese, věnujeme organizaci Kloktex. Doporučené vstupné na akci je 50 Kč.

Co všechno můžete přinést?

Přinést můžete pouze takové věci, které mají šanci udělat radost někomu jinému. 

Oblečení

Oblečení přijímáme pouze vyprané, vyžehlené a neponičené, prostě v takovém stavu, v jakém by návštěvník chtěl oblečení sám obdržet. Z předchozích zkušeností a hygienických důvodů nepřijímáme plavky, spodní prádlo ani ponožky.  Pánské, dámské i dětské.

Co nemůžete na swap oblečení přinést?

  • spodní prádlo 

Děkujeme za pochopení.

Akce je pořádána za finanční podpory Evropského sboru solidarity a Domu zahraniční spolupráce.

https://pixabay.com/en/fashion-suit-tailor-clothes-1979136/

How does SWAP work?

Would you like to exchange your old stuff for a new one? Feel free to join our spring SWAP in Mladiinfo ČR – Brno office.

Swap is a great opportunity how to make an order in your closet, get rid of clothes you don’t get the chance to wear anymore and find new pieces for free. Follow our FB event!

Bring your items to our office during these days:

  • Thursday 9. 3. 2023 from 15:30 to 18:30 (opening hours of the Library of Things Brno)
  • Thursday 16. 3. 2023 from 15:30 to 18:30 (opening hours of the Library of Things Brno)
  • Wednesday 22. 3. 2023 from 10:30 to 13:00 (day of the event)

Afterward, our team will sort all items from everyone into categories, so it will be easier to search for something you like.

On the 22th of March 2023, the SWAP starts! Come anytime between 2.30 pm and 7 pm to find some interesting and nice things for free! How to get here?

What can you bring?

You can only bring things that have a chance to make someone else happy.

Clothes

We only accept clothes that are washed, ironed, and undamaged, simply in the condition in which the visitor would like to receive the clothes himself/herself. From our previous experience, we do not accept swimwear, underwear, and socks for reasons.

What can’t you bring?

We have learned from past swaps that unfortunately these following items are not successful:

  • lingerie 

Thank you for your understanding.

Feel free to come even though you don’t have any stuff to share or you just don’t want to bring your things without looking for anything new. We will donate the rest of the things that no one will take away to organizations Kloktex. The recommended entrance fee for the event is CZK 50.

 

logo-Mladiinfo ČR
Logo ESC. Source Mladiinfo ČR archive