InBáze – pomoz dětem s češtinou

InBáze, organizace, která podává pomocnou ruku migrantkám a migrantům, tě potřebuje! Co bude tvým úkolem? Doučování naší mateřštiny!

Asi nikdo z nás, kdo se nikdy neobjevil v podobné situaci jako migranti, si nedokážou představit, jakým výzvám v nové životní kapitole musí čelit. Pokud máš alespoň 1 hodinu týdně volno, co ji využít smysluplně?

Hodina týdně

Díky doučování češtiny pro děti s migrantským původem si rozšíříš obzory. Pomoz s občas těžkým jazykem i pro nás, rodilé Čechy, nebo s domácími úkoly. Doučování probíhá na území hlavního města Prahy, popřípadě i online.

InBáze nabízí podporu

Myšlenka komunitního centra InBáze se zrodilo už v roce 2005: „Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR, nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.“

Když se do této aktivity zapojíš, nepřijdeš zkrátka! InBáze nabízí metodickou i supervizní podporu, učební materiály, reference i potvrzení o praxi, celkovou koordinaciInBáze

Proč je tvoje zapojení tak důležité?

  • Podpoříš mladé lidi, kteří jsou v cizí zemi ohrožení izolací a sociálním vyloučením
  • Pomůžeš mladému člověku s porozuměním češtiny, která je pro něj cizí a mnohdy složitá
  • Tvoje podpora v porozumění češtině, pomůže nově příchozím dětem se začleněním se do nové školy
  • Navážeš přátelství, které zpříjemní mladému člověku těžké začátky v cizí zemi

Zkušenost, která se neztratí

Díky této příležitosti pomáhat druhým, se naučíš mnoho nových dovedností a získáš hodnotné zkušenosti. Už seznámení se s rodinou z cizí země, jejich kulturou a jazykem je obohacující! Vzděláš se v oblasti podpory dětí s odlišným mateřským jazykem a zúčastníš se dobrovolnických školení zahrnující problematiku migrace a integrace. Na akcích organizace poznáš lidi, kteří jsou na stejné vlně jako ty. V neposlední řadě se staneš nedílnou součástí InBáze a zjistíš, jak taková organizace funguje.

Jdeš do toho? Ozvi se Tereze Lehečkové, koordinátorce doučování na leheckova@inbaze.cz