Místo práce ve Slovinsku zkuste osvědčené placené dobrovolnictví

Nemusíte nic složitě vymýšlet, abyste našli nabídky práce ve Slovinsku. Mladiinfo ČR vám nabízí příležitost prověřeného placeného dobrovolnictví v této zemi plné přírodních krás.

O co se jedná – stručně a jasně

Naše organizace neúnavně propaguje skvělý evropský program s názvem Evropský sbor solidarity. Pokud se k vám tento zázrak ještě nedostal, máme pro vás kromě zajímavého detailního průvodce shrnutí :

 • Možnost, jak zdarma jet do zahraničí, dobrovolničit, dostávat za to adekvátní odměnu
 • Mnoho se toho naučíte, zdokonalíte jazyk, získáte nové zkušenosti, přátele a výjimečnou položku do životopisu
 • Příležitost, jak udělat něco dobrého pro ostatní a nemusíte přitom mít našetřené desetitisíce korun na letenky a ubytování
 • Je to dotované Evropskou komisí, zaštítěno Ministerstvem školství a spravuje to Dům zahraniční spolupráce – nejedná se tedy o žádný podvod ani pofidérní nabídku s neférovým přístupem k dobrovolníkovi (desítky zážitků z realizovaných projektů si můžete přečíst zde)

Místo práce ve Slovinsku zkustě dobrovolnictví v centru Familija

Organizace Familija  – Educational and therapeutic center hledá 5 dobrovolníků z evropských zemí (takže i z České republiky), kteří by rok dobrovolničili na jejich pracovištích. Můžete si zvolit jedno hlavní pracoviště, které je vám nejsympatičtější, dostanete však příležitost si vyzkoušet práci i v těch ostatních, aby ste měli pestrou náplň práce a naučili se toho co nejvíce. Vybírat můžete z:

 • Familija (Youth Day Care Center Blok and Project Learning of Young Adults PUM-O),
 • Center for Social Work Škofja Loka (DCΩ and DCM Podlubnik),
 • Center for Social Work Kranj (Day CareCenter DC Škrlovec),
 • Kranj Educational Institution (Residential Home for Children at Risk Črnava),
 • Šent Škofja Loka,
 • 3 local elementary schools (Jelo Janežič primary school, Cvetko
  Golar primary school, Škofja Loka – Mesto primary school).

Konkrétní náplň práce vyplývá z umístění ve výše uvedených pracovištích. Nejlepší bude, pokud si stáhnete tento podrobný INFOPACK a pročtete si jej. Všechna místa mají však velmi přátelský a otevřený přístup k dobrovolníkům, který jistě oceníte. 

Praktické informace a doba kovidová

Organizace sídlí ve mestě Škofja Loka, kde také dobrovolník bude pobývat. Projekt trvá 1 rok, od srpna 2021 do srpna 2022. 

Ubytování máte zajištěno zdarma a je plně vybavené. Cestovné máte proplaceno. Každý měsíc budete dostávat €176 příspěvěk na jídlo a ještě k tomu €120 kapesné. Jako bonus vám půjčí zdarma kolo, které můžete volně využívat. 

Jistě vás zajímá, jak kovid ovlivňuje tento projekt a život ve Slovinsku. S oběma dobrovolnicemi, které za Mladiinfo ČR do Škojka Loka jeli, jsme se shodli, že je to jedno z nejlepších míst, kde trávit lockdown. Slovinsko nabízí úžasné podmínky pro trávení času v malebné přírodě, kde si můžete odpočinout, načerpat energii a inspiraci. Taky sdílíte byt s dalšími zajímavými lidmi z jiných zemí, se kterými můžete podnikat různé věci jako movie nights, mezinárodní večeře, hraní deskovek, apod. 

K přečtení jsou také články od Helči a Lucie, které tuto stejnou příležitost využili. 

Kdo se může přihlásit a jak?

 • mezi 18-30 lety (včetně)
 • nikdy se před tím nezúčastnil dobrovolnictví přes Evropský sbor solidarity nebo Evropskou dobrovolnou službu
 • vřelý vztah k dětem, sociální cítění se slabšími
 • pozitivní a proaktivní přístup se učit něco nového
 • komunikativní angličtina

Vidíte se v profilu uchazeče? Tak se přihlašte! Do 1. 3. 2021 zašlete svůj životopis v AJ s fotkou a motivační dopis v AJ na emailovou adresu kancelar@mladiinfo.cz. My vás poté propojíme se slovinskou organizací. Šance na přijetí jsou opravdu vysoké, tak proč by to nemohlo vyjít zrovna vám? Pokud si nevíte rady se životopisem nebo motivančím dopisem, rádi vám pomůžeme. 

logo of the european solidarity corps
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.