Panel mládeže – Podílej se na změnách s MŠMT

Zajímáš se o aktuální situaci ve školství? Chceš pracovat na otázkách týkajících se mladých lidí a jejich podpory? Bavilo by tě sdílet své názory, myšlenky a podněty? Jestli ano, nenech si ujít příležitost u MŠMT, staň se členem Panelu mládeže a zapoj se do týmu podobně smýšlejících lidí.

Co je to Panel mládeže?

Panel mládeže nově vzniká jako poradní orgán Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Jeho členové se stanou pouze lidé ve věku 15-26 let. Měl by prosadit opravdové zájmy a myšlenky mladých lidí a prezentovat návrhy řešení různých problémů tzv. z první ruky

První funkční období MŠMT stanovilo na dva roky (od března 2024 do března 2026).  

Jaká bude konkrétní náplň práce? 

Celé dva roky budou poměrně pestré. Budeš se podílet na vypracování různých stanovisek, návrhů a další zpětné vazby na opatření pro podporu mládeže v České republice. Především v roce 2024 budeš spolu s ostatními tvořit strategický dokument, který se této oblasti týká. 

Podklady a myšlenky zpracované Panelem mládeže by měly reflektovat osobní zájmy nejen konkrétních členů, ale mladých lidí obecně.  

V případě zájmu si můžeš promluvit s mentory z řad ministerstva nebo zástupců jiných organizací pracujících s mládeží. 

Photo Of Pen On Top Of Notebook

Dva roky a něco málo k tomu…

Pokud se zúčastníš, čeká Tě několik online setkání a zhruba dvě osobní v Praze. Cesta do Prahy a zpět, ubytování a občerstvení budeš mít plně hrazeno, o finance se proto v tomto případě vůbec starat nemusíš. 

Od tebe se čeká, že budeš motivovaný/á, zodpovědný/á a odhodlaný/á, zkrátka někdo, kdo dostatečně zváží své časové možnosti a investuje svůj čas do zlepšení situace v ČR. 

Z každého setkání ti MŠMT může vystavit potvrzení o účasti, které můžeš použít jako omluvenku do školy nebo třeba do portfolia k dalším příležitostem do budoucna. 

Každá zkušenost se počítá!

Získáš přehled o tom, jak to funguje v poradním orgánu, na ministerstvu a ve veřejné státní správě. Dostaneš šanci rozvíjet své dovednosti jako např. spolupráci, komunikaci s ostatními nebo vyjednávání a dosahování různých kompromisů. Kromě toho poznáš zajímavé lidi a rozšíříš si svou síť kontaktů. 

Pokud Tě tato příležitost zaujala, neváhej a přihlas se do 15. února 2024 na e-mail mladez@msmt.cz. Všechny další důležité informace, přihlašovací formulář nebo info letáček ke stažení najdeš na webu ministerstva