Výměna mládeže v Litvě

Chceš získat nové úhly pohledu, jedinečné zážitky a zažít týden plný zábavy s novými přáteli? Pak by tě mohla zajímat výměna mládeže “I See You“, která se bude konat od 3. do 11. srpna 2023 v Litvě.

Ilustrační foto. Autor: Maksim Shutov. Zdroj: Unsplash.com.

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie, ale ne každý to zná a my to chceme přiblížit i nováčkům. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe nebude už noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

I See You

Projekt “I See You” se zabývá spojováním lidí, komunikaci mezi nimi i sebepoznáním v tomto ohledu. V rámci aktivit se kriticky zamyslíš nad vlastními úhly pohledu, zkusíš se zamyslet nad úhly pohledu jiných lidí, empatizovat s nimi a hlavně komunikovat. Každý je jiný a na této výměně budeš mít prostor vyjádřit sám sebe. Zároveň se ale naučíš aktivně poslouchat i ostatní. 

Důležité informace

🌍 Místo: Renavas, Litva
📅 Datum: 3. 8. – 11. 8. 2023
🚌 Doprava: 275 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 275 EUR), pokud zvolíte zelený způsob dopravy, je hrazena až do výše 320 EUR.
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen.

Více informací se dozvíš v infopacku.

Ilustrační foto. Autor: Michal Jarmoluk. Zdroj: Pixabay.com.

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už na výměně mládeže byl a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 22-40 let (včetně). Leader je osvobozený od účastnického poplatku.
5 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 18-30 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využití ve své kariéře či dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem).

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit, rádi tě upřednostníme.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže v Litvě vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.