Stipendia na Anglo-American University

Pražská Anglo-American University (AAU), která má studenty z více než 80 států, ohlásila nová stipendia. Láká tě studium na soukromé škole, která nabízí pět studijních programů včetně práva?

Stipendia

Stipendia nemíří pouze nadaným studentům, ale cílí i na uchazeče ze střední Evropy. Vedení školy očekává zvýšení podílu českých studentů, který nyní činí jen zhruba 20 %. Zejména díky americké akreditaci tvoří na soukromé vysoké škole sídlící v Thurn-Taxisově paláci na Malé Straně nejpočetnější skupinu studenti z USA.

Studium v angličtině

„Výuka probíhá pouze v anglickém jazyce, což je pro mnohé české studenty výzva, ale i příležitost, jak se prakticky připravit na mezinárodní prostředí, ve kterém chtějí kariérně působit,“ říká rektor AAU docent Jiří Schwarz.
Jelikož se jedná o soukromou školu, musíš počítat se školným. Dle zástupců AAU v Česku na rozdíl od USA není zakořeněno přesvědčení, že za kvalitní vzdělání se platí. Nejen proto univerzita nabízí svým studentům celou řadu stipendií.

AAU
AAU. Zdroj: AAU

Stipendia na podzimní semestr 2024

Stipendium First-Year Honors Scholarship je určeno talentovaným studentům. Pokud máš jako středoškolák maturitní průměr 1,2, můžeš dosáhnout až na 50% slevu ze školného. Další novinkou je stipendium Bilateral Recognition Scholarship, jehož cílem je podpořit studenty, kteří jsou již držiteli vysvědčení o maturitní zkoušce nebo jeho německého, maďarského, polského, slovenského nebo slovinského ekvivalentu, případně vlastní osvědčení o Evropské maturitě. V rámci tohoto stipendia mohou obdržet podporu ve výši 11 000 Kč na každý semestr během svého tříletého studia. A pokud už na škole někdo z rodiny studuje nebo studoval, může využít stipendium Family Discount.

AAU
AAU. Zdroj: AAU

Americká akreditace

Svou pozici na evropském vzdělávacím trhu si AAU upevnila díky prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University. V Česku si AAU díky podílu zahraničních studentů dlouhodobě udržuje postavení nejkosmopolitnější univerzity. Neměj však strach, univerzita disponuje i českou akreditací.

Jaké obory?

Na Anglo-American University je tradičně zájem o studium oborů Ekonomika a management a Mezinárodní vztahy. Populární jsou také práva, politologie a žurnalistika nebo vizuální umění. Zajímavostí také je, že na školu můžeš nastoupit nejen klasicky na podzimní semestr – AAU semestr zahajuje už v srpnu. Jarní semestr začíná v únoru. Přijímací řízení tak vlastně probíhá kontinuálně, téměř po celý rok.

Více informací hledej na webových stránkách univerzity.