Staň se mladým delegátem OSN

Osmý ročník programu mladých delegátů OSN je tady! Rád/a bys reprezentoval/a Českou republiku na půdě věhlasné Organizace spojených národů? Na nic nečekej a čti dál!

Půda OSN

Netřeba představovat tuto mezinárodní organizaci. Ne každý však ví, že mladí Češi a Češky mohou reprezentovat svůj stát na půdě OSN, zastupovat a hájit zájmy české mládeže, a to jak na globální, tak národní úrovni.

OSN
Mladí delegáti. Zdroj: Instagram Czech UN Youth Delegates

Splňuji kritéria?

Pokud jsi aktivní občan/ka mezi 18 a 25 lety, angličtina ti nedělá vrásky (úroveň C1 a vyšší), máš zkušenosti na poli práce s mládeží a není ti lhostejné mezinárodní dění a diplomatické vztahy, neváhej! Pokud se rozhodneš delegovat, počítej s tím, že se zúčastníš mnoha setkání na ministerstvech a s partnery. Rovněž se zapojíš do přípravy výstupů různých aktivit a do propagace. Neměl/a bys mít problém s časovou náročností aktivit a přistupovat k nim s flexibilitou.

Jdu do toho!

Jako úspěšný delegát/ka budeš zastupovat zájmy mladých lidí z Česka na mezivládních jednáních OSN. Čeká tě spolupráce se Stálou misí ČR při OSN v New Yorku a dalšími mezinárodními organizacemi, například v Ženevě. Do obou míst se případě podíváš! Celý mandát trvá přibližně jeden rok, a to dle potřeb programu. Očekávej i aktivní působení ve veřejném prostředí, tudíž na sociálních sítích či v médiích.

OSN
Program mladých delegátů. Zdroj: Webové stránky mladiosn.cz

OSN na dosah

Nejpozději do 23:59 dne 14. 3. 2024 zašli na mail pavel.linzer@crdm.cz následující dokumenty:

  1. životopis v českém jazyce (s odkazy na soc. sítě – LinkedIn, FB, IG, X apod.)
  2. návrh agendy v rozsahu 1-3 normostran (jakým tématům, jakým způsobem a s jakým zamýšleným cílem se chceš po dobu svého mandátu věnovat) 
  3. esej v angličtině na téma „What should an ideal UN Youth Delegate be like?” v rozsahu 1-3 normostrany

Případné dotazy směřuj na zmíněný mail, oficiální webovky najdeš tady. Kouknout se můžeš i na rozhovor ve Studiu 6.