Chceš někomu udělat radost? Kdy naposledy si někomu poslal/a dopis nebo pohled od srdce? Pošli seniorům do domova důchodců psaní a zpestři jim tím den!

Odstraň bariéry

Cílem projektu Psaní od srdce je napsat a poslat dopisy seniorům a tím odstranit bariéry mezi lidmi a generacemi. Dále také upozornit na samotu, se kterou se často senioři v těchto zařízeních setkávají a snaha s ní tímto způsobem bojovat.

Jak se můžeš zapojit do projektu Psaní od srdce?

Do 12. května se můžeš zaregistrovat na těchto stránkách projektu a stát se pisatelem dopisu! Sám/sama si zvolíš, do jakého města a zařízení v republice by si chtěl/a psaní poslat. Vybrat si také můžeš věkovou kategorii, pro kterou dopis napíšeš a i jestli půjde o seniora či seniroku. Psaní může mít jakoukoliv podobu! Pokud ale nevíš, jak by měl vypadat, tak nevěš hlavu! Projekt nabízí i ukázky dopisů, aby ses měl/a čím inspirovat.

Končí to posláním psaníčka?

Ne! Potom, co dopis dorazí do domova a za pomoci pečovatelek i přímo k seniorovi, obdržíš zpětnou vazbu, fotky a videa ze čtení dopisu. Od seniorů můžeš dostat i osobní odpověď, to ale nedokážou vždy ze zdravotních důvodů slíbit.

Co z projektu Psaní srdce získáte?

Dobrý pocit z toho, že jsi někoho potěšil/a a zlepšili mu den! Co je na světě lepšího? Čas neúprosně letí a na svého pisálka stále čeká více než 3600 dopisů, a proto se neváhej zapojit ještě dnes!

Pokud tě tato nabídka zaujala a chtěl/a by si o takovýchto možnostech dozvídat i nadále nezapomeň sledovat naše stránky a sociální sítě!

Medailonek, Zdroj: Psaní od srdce