Business from the heart – Školení na Slovensku

Pracuješ s mládeží a zajímá tě podnikání? Chceš být aktivní v podnikatelské sféře nebo chceš motivovat ostatní, aby se taky zapojili? Pojeď na školení na Slovensko, v termínu 31. 5. až 6. 6. 2024! 

Business from the heart

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Business from the heart

Během školení se účastníci nejen seznámí se základy sociálního podnikání, jako jsou principy, definice a další relevantní obsah, ale také prozkoumají úspěšné příklady sociální práce z různých zemí. Tato interaktivní praxe jim umožní získat hlubší porozumění tomu, jak podnikání funguje v praxi a jak mohou přispět k řešení sociálních problémů. Tyto poznatky pak účastníkům pomohou vyvinout praktické strategie a přístupy, které budou efektivní při podpoře mladých lidí při zakládání a řízení jejich vlastních projektů.

Důležité informace

🌍 Místo: Nitra, Slovensko
📅 Datum: 31. 5. – 6. 6. 2024
🚌 Doprava: 180 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 180 EUR)
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen. 

Více informací se dočtete v infopacku zde.

Podnikání. Zdroj: pixabay.com. Autor: GraphicMama-team.

KOHO HLEDÁME

2 účastníky,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na školení

Toto školení na Slovensku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Termín vyplnění je do 24. 5. 2024 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Projekt byl financován programem Erasmus+