Online Živá knihovna

Osobní setkání mají sílu. Mohou změnit náš pohled na věc, na člověka. Na síle osobního setkání stojí i živé knihovny, akce, které umožňují potkat se s lidmi, kteří boří stereotypy a nesou si v sobě zajímavé příběhy. V sobotu 22. října se uskuteční v online prostoru jedna z nich.

Text vznikl v rámci placené inzerce.

Co je živá knihovna

Živá knihovna je postavená na interakci mezi návštěvníkem a osobou – knihou, která sdílí svůj příběh. Během rozhovoru se návštěvník může zeptat jednoduše na cokoliv. A právě v možnosti položit jakoukoliv otázku a  v přátelském osobním setkání je síla živé knihovny. Její kořeny sahají do roku 2000, kdy se poprvé konala na festivalu v dánském Roskilde. Hlavním cílem živých knihoven je bořit zažité stereotypy, předsudky prostřednictvím osobních setkání.

Kdo tuto akci pořádá

Za online živou knihovnou stojí tým organizace Mission: Reconnect, která se kromě mezinárodních projektů snaží rozhýbat mesto Přerov i online prostor.

Ve spolupráce s dalšími sedmi organizacemi ze zemí Visegrádské čtyřky a západního Balkánu a podporou Mezinárodního visegrádského fondu “Mission: Reconnect” v průběhu roku 2022 zorganizovala 6 živých knihoven v zemích střední Evropy a Balkánu a teď se připravuju na poslední, online živou knihovna, která dá možnost lidem z těchto zemí, ale i mimo mě dozvědět se více o České republice, Polsku, Maďarsku nebo Severní Makedonii, Srbsku či Albánii.

 

S kým se můžeš na akci setkat

Během online knihovny, která poběží 22. října od 14: 00 do 17: 00 budeš moci potkat knihy z osmi zemí. Mimo jiné budeš mít možnost poznat:

  • Knihu, která organizuje Folkowisko Festival v Polsku.
  • Knihu, která má jako koníčka tanec u tyče.
  • Knihu, která pochází z jižního Srbska, vydává kuchařky s tradičními balkánskými recepty, ale také bojuje za ekologii.
  • Knihu, která je součástí mezinárodního hnutí Women in Tech, a boří stereotypy o ženách v IT.
  • Knihu, která se nebojí otevřeně mluvit o dyslexii.

Více detailů najdete ve FB události.

Autor článku: Mission Reconnect