Erasmus+ školení ve Španělsku

Chtěl/a by sis užít poslední paprsky sluníčka před zimou ve Španělsku? Zároveň se chceš i vzdělávat a dozvědět se nové informace o tom, jak pracovat s dobrovolníky? Tak právě pro tebe je tento projekt!

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

META – Methodologies for European Trainers in Action

Datum a místo konání školení ve Španělsku

Tento projekt se uskuteční v termínu od 📆 14. 11. 2022 do 19. 11. 2022 ve městečku Soto del Real poblíž Madridu. Doprava je proplacená do výše 275 eur, z tohoto rozpočtu je však odečteno ještě 40 euro za autobus, který účastníky dopraví z Madridu na místo ubytování. Účastníci mají možnost si pobyt ve 🇪🇸Španělsku prodloužit o 2-3 dny před nebo po projektu, pokud cena letenky nebude vyšší než v den oficiálního příjezdu/odjezdu. Pozdější příjezdy na projekt nebo dřívější odjezdy z osobních/ pracovních důvodů nejsou možné, účastník se musí zúčastnit školení v celé jeho délce. 

Ubytování je zajištěno v Refugio La Rodela ve městě Soto de Real v krásné španělské přírodě. V ubytování není poskytováno Wifi připojení.

Téma ERASMUS+ školení

Toto ERASMUS+ školení pořádá naše spřátelená organizace Building Bridges, která má velké zkušenosti s prací s dobrovolníky a s tím, jak je i sebe motivovat 💪. A přesně tím se bude i školení zabývat! Během školení také zjistíte, jaké kompetence jsou potřeba při práci s mládeží například při profesi facilitátora. Pracovníkům s mládeží nabídneme dovednosti a nástroje k realizaci inovativních a inspirativních školení pro dobrovolníky v jejich místních komunitách a také programy mobility Erasmus+. 

Během těchto 6 dnů se dozvíte něco nového o tématu v rámci zajímavých seminářů, ale také díky metodě peer-2-peer sessions. Více informací k celému projektu najdete zde v infopacku.

Covid podmínky

Pro vstup do Španělska nejsou aktuálně žádná omezení ani požadavky na testy. Přesto je stále povinné nosit roušku při používání veřejné dopravy. Aktuální podmínky si můžete prohlédnout na následující webové stránce.

manuál dobrovolníka

 

Koho hledáme

2-3 účastníky,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 20. 10. 2022 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Předběžně dáváme na vědomí, že ve středu 26. 11. v 18:30 si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš hned po přihlášení. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Přihlas se na Erasmus+ školení ve Španělsku ještě dnes

Tento Erasmus+ projekt ve Španělsku vyžaduje přihlášení přes formulář, který najdete na konci infopacku. Termín vyplnění je co nejdříve.  Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.