iNFO BOOST v jarní Bukurešti

Zlepšování není nikdy dost… U neziskových organizací to platí dvojnásob! Projekt Info Boost se dočkal posledního setkání, a to v organizaci COSI v samém srdci Bukurešti.

Info boost aneb NGO marketing

Jak zvýšit kvalitu služeb neziskovek, přilákat nové tváře, které se nebojí dobrovolnictví, nebo jak kralovat sociálním sítím. To jsou témata, která doprovází Info Boost projekt od samého začátku až po naše poslední společné setkání v Bukurešti.

23.-27. březen se nesl v duchu společné práce nad tématy neodmyslitelně spjatými s fungováním neziskovek. COSI (Civil Oreintation and Social Integration) hostila další tři neziskové organizace, Mladiinfo Česká republika, Mladiinfo Slovensko a PeWoBe z Německa.

Infoboost
Pracovní tým. Zdroj: Mladiinfo ČR

Mezinárodní setkání s přidanou hodnotou

Vzájemné sdílení všech možných zkušeností a tipů, které jednotlivé neziskové organizace za uplynulý čas načerpaly, je k nezaplacení. Zvláště, když jsme se setkali v úplně nové kanceláři rumunské organizace COSI nabízející krásné prostory, dokonce s výhledem na promenádu u řeky Dâmbovița.

Objevování „Paříže východu“

To, že Rumunsko patří mezi svérázné země, které buď miluješ, nebo nenávidíš, je poměrně známá věc. My jsme si metropoli Rumunska zamilovali! Typická atmosféra, delikátní kuchyně, časté troubení aut, architektura secesní, art deco i komunistická, nebo nechvalně proslulý Palác Parlamentu. Nejen to nabízí Bukurešť.

Infoboost
Nejstarší kostel v Bukurešti. Zdroj: Mladiinfo ČR

Co by to bylo za mezinárodní výměnu bez poznávání krás města a co víc, při březnových teplotách kolem dvaceti stupňů! Prošli jsme nejslavnější ulicí Bukurešti, viděli jsme Rumunské athenaeum, dechberoucí vítězný oblouk, vesnický skanzen s více než 270 různými staveními, ochutnali „Lucu“, pokrm, který už bude navždy v našich srdcích, skládající se z plněného preclíkového těsta sýrem nebo párkem. Nemohli jsme vynechat pohled na jednu z hlavních dominant Bukureště, a to Palác Parlamentu, druhou největší administrativní budovu na světě.

Young Centre Bukurešť

Velice jsme uvítali možnost návštěvy mládežnického centra, které mimo jiné pomáhá s integrací ukrajinských dětí do společnosti. Ocenili jsme krásné prostory i okolní prostředí nebo aktivity, kterých se mladí mohou zúčastnit. Nehledě na jazyk, jakým kdo mluví, i tak je možné se domluvit a pomáhat….

infoboost
Youth Centre. Zdroj: Mladiinfo ČR

Loučení a snad příště Bukurešti?

Závěr našeho setkání patřil dlouhé procházce po dalších místech hlavního města a všemožným hrám – od Karet proti lidskosti až po šachy. Loučení není věc lehká ani po pár společných dnech… I přes hektický provoz v Bukurešti jsme naštěstí úspěšně stihli letadlo domů a vzpomínali na krásně stravený čas s ostatními.

Zkrátka, pracovní pobyty spojené s objevováním a poznáváním i třeba nedalekých zemí, je vždy zážitek! Proto, když se ti naskytne možnost výjezdu na některý Erasmus + projekt nebo výměnu mládeže, neváhej a jdi naproti skvělým zážitkům, které tě posunou dál!

 

.