Výměna mládeže ve Slovinsku – No Planet B

Hledáme pět účastníků na červencový projekt Erasmus+. Výměna mládeže ve Slovinsku čeká na tebe! Projekt je zaměřen na životní styl šetrný k životnímu prostředí a na outdoorové aktivity.

Spřátelená organizace Mladinski center Idrija pořádá Erasmus+ výměnu mládeže s názvem „No Planet B“. Jak název napovídá, během projektu se účastníci budou věnovat způsobům, jak chránit životní prostředí a jak omezit lidskou ekologickou stopu. Výměny mládeže pod programem Erasmus+ se nesou v duchu neformálního vzdělávání – učit se budeš pomocí her, diskuzí, sdílení dobré praxe, praktických ukázek a vlastní tvorbou. 

Účastníci projektu se mohou těšit na dva zkušené pracovníky s mládeží z místního domu dětí a mládeže, kteří celý projekt vedou. Na své si přijdou milovníci přírody, dobrodružství a kreativity.

Detailní informace si můžete přečíst v tomto infopacku.

Co je to výměna mládeže? Podívej se na našeho průvodce nebo zážitky našich bývalých účastníků.

Výměna mládeže ve Slovinsku: Datum a místo konání

Výměna mládeže se koná od 14. 7. (příjezd) do 28. 7. 2021 (odjezd). Projekt trvá tedy déle než je obvyklé. Pozdní příjezdy a dřívejší odjezdy nejsou možné, musíš se zúčatsnit projektu v celé jeho délce. Místo konání projektu je Idrija, město na západě Slovinska. Ubytováný/á budeš zdarma přímo v hostelu organizace, takže budeš mít vše na jednom místě. O jídlo bude samozřejmě dobře postaráno, pokud máš nějaké alergie, stačí to nahlásit. Do Idrije se zbytkem českého týmu (celkem 5 osob) dostaneš pohodlně autobusem z Lublaně. S nákupem jízdenek ti budeme asistovat.

Cestovat na projektu budeš autobusem nebo vlakem se zbytkem českého týmu. Jízdenky si koupíš před projektem z vlastních peněz a po konci projektu ti budou proplaceny do výše €180.

Protiepidemiologická opatření

ČR momentálně není na slovinském seznamu nebezpečných zemí, pro vstup tě nečekají teda žádné omezení. Před odjdezdem na projekt si ale prosím udělej PCR/ Antigen zdarma v zájmu bezpečí ostatních účastníků. 

Naopak Slovinsko je na českém seznamu mezi země s vysokým rizikem nákazy. Můžeme vás ale ujistit, že organizace bude dodržovat všechny možná opatřená, abyste byli v bezpečí. Většinu aktivit budete také trávit venku na čerstvém vzduchu. Před návratem ze Slovinska ti pořadatelská organizace pomůže zajít na antigen, který potřebuješ při odjezdu. Organizace se bude snažit ho zajistit pro tebe zdarma s výsledky v angličtině. V nejhorším případě může tento test stát €25. Před příjezdem do ČR musíš vyplnit jednoduchý formulář. Po návratu do ČR si musíš u.d.ělat zdarma test. 

Informace jsou platné k 18. 6. 2021.

Koho hledáme.

1 VEDOUCÍHO = LEADERA, který už na výměně mládeže byl a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR. Výhodou bude dobrá angličtina.

4 ÚČASTNÍKY, kteří jsou ve věku mezi 18 a 25 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Logo projektu. Zdroj: MC idrija

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 25. 6. 2021 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 500 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 30. 6. 2021 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže ve slovinsku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 22. 6. 2021. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a Mladinski center Idrija souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Pro dotazy ohledně této výměny mládeže se neostýchej kontaktovat Elišku na kancelar@mladiinfo.cz

* Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen. Účastnický poplatek je nevratný. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.