Práce v Řecku? – zkuste placené dobrovolnictví!

Práce v Řecku vám zní dobře? Obnovujeme spolupráci s organizací Orfes, která nabízí placené dobrovolnictví. Díky Mladiinfo ČR už takto vyjeli poznávat krásy města Xylokastra celkem 3 dobrovolníci. Přidáte se k nim?

Program Evropský sbor solidarity umožňuje vyjet na různé (dobrovolnické) projekty, kde má účastník zajištěno zdarma vybavené ubytování, proplatí se mu cesta, a ještě dostane peníze na jídlo a ostatní věci, které potřebuje k životu. Je to skvělá možnost jak vycestovat, osamostatnit se, a naučit se novým věcem, které vás posunou ve vaší kariéře. Program je financován Evropskou komisí. 

Naše spřátelená organizace Orfeas, která má svou základnu v přímořském městě Xylokastro, nabízí dvě místa pro české dobrovolníky ve dvou různých termínech.

1. Mateřská školka

Do mateřské školky v Xylokastru chodí děti od 2 do 5 let. Děti pocházejí většinou z řeckých rodin, jsou tam ale také děti s albánským nebo rumunským původem. Dobrovolník se bude podílet na přípravě jejich herního a výukového programu, a za vedení tamních učitelů a pracovníků s mládeží bude vymýšlet vlastní program a workshopy. Úkoly nejsou nijak náročné a zvládne je i ten, kdo nemá pedagogickou průpravu ze školy. Informativní výčet úkolů a povinností dobrovolníka:

 • Asistování učitelům a dalším zaměstnancům ve školce – příprava třídy a materiálů pro každodenní výuku
 • Pomáhání při organizaci výtvarných a kreativních workshopů
 • Účast na školních výletech a dalších venkovních aktivitách
 • Být aktivním a podporujícím členem týmu

Ideální kandidát má rád děti, je trpělivý, snaživý, a kreativní. Mít zkušenosti s dětmi je výhodou nikoliv však podmínkou. Před nástupem do školky musí dobrovolník podstoupit lékařskou prohlídku (zdarma zařídí organizace Orfeas). 

Důležité odkazy:

 1. Infopack (souhr informací k tomuto projektu)
 2. Zážitky Aleny, která je momentálně na místě (pokud si přejete zprostředkovat emailový kontakt přímo na ni, napiště nám na kancelar@mladiinfo.cz). 
Ilustrační foto. Autor: Tolmacho. Zdroj: Pixabay.com

2. Informační kancelář pro mládež – obsazeno

Informační kancelář se nachází přímo v Xylokastru. Do kanceláře chodí nejen další zahraniční dobrovolníci z Organizace Orfeas, ale také místní děti a mladí lidí od 12 do 30 let. Chtějí se častokrát informovat o příležitostech v programu Erasmus+ a Evropský sbor solidarity, a potřebují pomoci např. s přihláškami. Vidíte? Tahle práce v Řecku má opravdový smysl! Ilustračí seznam možných seznam úkolů:

 • Organizování aktivit pro zahraniční dobrovolníky (výlety, teambuildingy)
 • Pomoc se semináři, workshopy, výměnami mládeže, atp.
 • Účast na výstavách, školních akcích a festivalech
 • Správa webu, vytváření obsahu a propagace na sociálních sítích

Ideální kandidát rád komunikuje s lidmi a je proaktivní. 

Důležité odkazy:

 1. Infopack (souhr informací k tomuto projektu)
 2. Zážitky Veroniky, která se účastnila stejného projektu v roce 2019/ 2020 (pokud si přejete zprostředkovat emailový kontakt přímo na ni, napiště nám na kancelar@mladiinfo.cz). 

Datum a místo konání

Organizace Orfeas sídlí v malebném přímořském městě Xylokastro, které má asi 60 tisíc obyvatel. Dobrovolníci bydlí ve společném domě pro všechny dobrovolníky. Dům je plně vybaven (i např. peřiny) a dobrovolníci jsou v něm ubytovaní zdarma. 

Projekt v mateřské školce začíná na začátku dubna 2021 a trvá 8 měsíců. Projekt v informační kanceláři začíná na začátku července 2021 a trvá také 8 měsíců. 

Co vám tato “práce v Řecku” přinese?

Nemusíme vám jistě opěvovat, proč je skvělé trávit každý den v tak slunečném přímořském městě jako je Xylokastro. Už vůbec vám taky nemusíme připomínat, že je skvělé dělat něco dobrého a užitečného pro ostatní. Podíváme-li se však i na to, co vám tento dobrovolnický projekt přinese do budoucna, můžete určitě těšit na:

 • Praxi v oblasti mezinárodní týmové spolupráce, práce s dětmi a mládeží, a sociální práce
 • Certifikát YOUTH PASS, který dokládá, co všechno jste se naučili (hodnotíte sami sebe), a skvěle doplní váš životopis
 • Zlepšení jazykových dovedností
 • Nové soft-skills v oblasti interkulturní komunikace
 • Praktické dovednosti
 • Místo a čas pro osobní a kariérní rozvoj
 • Nové přátele, kontakty, a dobrodružství
Ilustrační foto. Autor: StockSnap Zdroj: Pixabay.com

Podmínky účasti

Co musíte splňovat, abyste se mohli zúčastnit jednoho z těchto dvou skvělých projektů?

 • Věk 18-30 (včetně)
 • Anglický jazyk alespoň komunikační úrovni (chápeme, že nejste rodilý mluvčí a ani nikoho takového nehledáme – nebojte se přihlásit!)
 • Nebýt aktivní student prezenčního studia
 • Být občan ČR nebo mít povolení k trvalému pobytu v ČR minimálně do konce projektu
 • Být ochoten se nechat otestovat na Covid-19, pokud to bude vyžadováno (poskytujeme fin. příspěvek nebo plně hradíme)

Finanční podmínky a dobrovolnická smlouva

Pokud budete vybráni jako dobrovolník na jeden z projektů, bude s vámi uzavřená závazná dobrovolnická smlouva, která pojednává o vašich právech i povinnostech. Součástí této smlouvy je také finanční ujednání. Dobrovolník má nárok na zpětné proplacení cestovného až do výše €275, na pojištění zdarma od pojišťovny Cigna, ubytování zdarma, proplácení místní dopravy pokud to bude nutné pro výkon jeho dobrovolnické činnosti, a samozřejmě také kapesné a příspěvek na jídlo. Kapesné pro každého dobrovolníka je €5/ den. V projektu Mateřská školka dobrovolník dostává měsíčně ještě přípěvěk €100 na jídlo a snídaně a obědy může mít zdarma ve školce. V projektu Infočmační kancelář dostává dobrovolík peníze na jídlo cca €140. 

V případě, že se budete muset nechat otestovat na Covid-19, máme pro vás nachystaný příspěvěk až do výše €300. 

Jak se přihlásit

Zašlete nám životopis s fotkou a motivační dopis v anglickém jazyce na adresu kancelar@mladiinfo.cz. Do předmětu emailu uveďte “Volunteering in Greece”. Nezapomeňte nám také do emailu uvést, na jaký z těchto dvou projektů se hlásíte, zda do mateřské školky nebo informační kanceláře. Vhodní kandidáti budou pozváni na Skype pohovor s řeckou organizací.

Přihlášky přijímáme stále v průběhu. V momentě, kdy se nám podaří najít vhodného kandidáta, přihlašování uzavíráme. Proto s přihlašováním neotálejte! 

Aktuální informace (v případě změny bude aktualizováno):
PŘIHLAŠOVÁNÍ 1. MATEŘSKÁ ŠKOLKA – UZAVŘENO
PŘIHLAŠOVÁNÍ 2. INFORMAČNÍ KANCELÁŘ – UZAVŘENO

logo of the european solidarity corps
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.

Fotky našich bývalých dobrovolníků v Xylokastru: