Hackathon – 24 hodin proti násilí

Chceš zažít něco, co jsi ještě nezažil/a a podílet se na řešení problémů, které by rozhodně neměly být přehlíženy? Nevadí ti být ve 24hodinovém zápřahu? Pak máme nabídku přímo pro tebe! 

Akci Hackathon má pod záštitou nezisková organizace Konsent, která se již od roku 2016 zabývá tématem sexuálního násilí a jeho prevencí. V minulosti Konsent na toto téma zorganizoval řadu workshopů a nyní máš příležitost se do programu zapojit i ty!

Co tě na Hackathonu čeká?

Brainstorming, vytváření nových nápadů a technologických řešení – to je ve zkratce 24hodinový Hackathon. Během jednoho dne se ve společnosti dalších zúčastněných pobavíš na dvě důležitá témata: sexuální násilí na dětech a sexuální násilí na univerzitní půdě. Je jen na tobě, které z témat si vybereš! 

Hackathon
Plakát akce: Zdroj: FB Konsent – Když to nechce, tak to nechce

Máš-li tedy k těmto tématům co říct, neváhej a přihlas se! Konsent aktuálně hledá jak jednotlivce, týmy, tak i samotné mentory, kteří by přiložili ruku k dílu. Máš-li tedy partu kamarádů, neváhej a zapoj se se všemi, jestliže se chceš zapojit individuálně, připojíš se do týmu až následně. Nic není špatně! Důležití jsou dobrovolníci, kteří nechtějí o těchto tématech mlčet a přispět tak k lepší budoucnosti! 

A kdy to všechno proběhne? V pátek 21. května 2021 proběhne od 9-11 hodin krátké seznámení a příprava na hlavní program. Ten vypukne v sobotu 22. května v 20:00 a potrvá celý následující den. Kyblík kávy, ale zejména nadšení a odhodlání je tedy téměř povinnou výbavou. 🙂 

 

Všechny další podrobnosti a přihlášky k jednotlivým programům nalezneš na tomto odkazu, událost může případně sledovat i Facebooku. Tato nabídka tě nezaujala? Nelámej si s tím hlavu a navštiv naše webové stránky, kde najdeš spoustu dalších příležitostí!