Výměna mládeže v Německu

Vánoční prázdniny sice už skončily, ale ještě jsou tu ty jarní! Strávíš je s Mladiinfo a pojedeš na Erasmus+ výměnu mládeže v Německu? Projekt o ekologii čeká na tebe!

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie, ale ne každý to zná a my to chceme přiblížit i nováčkům. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe nebude už noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

RECYCLING, REUSING, REDUCING – LET’S HELP THE EARTH TOGETHER

Tématem této výměny, jak může i název sám napovídat, je ekologie a recyklace. Na projektu se sejdou účastníci z šesti zemí. Za každou zemi se zúčastní 6 mladých lidí a jeden group leader.  Budou se zkoumat výhody recyklace a dalšího využití materiálu, pobavíte se o praktikách v různých zemích a během výměny se i podíváte na zajímavá místa, která se recyklací zabývají. Můžete se těšit i na návštěvu Berlína. 

Důležité informace 

🌍Místo: Letschin, Německo

🏠 Ubytování: Landheim Wilhelmsaue

📅Datum: 17. 02.- 26. 02. 2023

🚌 Doprava: 180 euro (doprava je hrazena do maximální částky 180 euro)

 

Více informací se dozvíte v infopacku.

Ilustrační foto. Autor: Ansgar Scheffold Zdroj: Unsplash.com

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už na výměně mládeže byl a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+. 

6 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 18-26 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využití ve své kariéře či dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

 

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 25. 1. 2023 je pro každého nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Předběžně dáváme na vědomí, že večer ve čtvrtek 26. 1. si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Group leader se zúčastní online APV na konci ledna. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže v Německu vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 20.1. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

V případě dotazů můžeš psát na eliska.nemcova@mladiinfo.cz .