Vyjeď s Mladiinfo na parádní pobyt v Severní Makedonii!

Rád/a cestuješ a pomáháš lidem? A co bys řekl/a na dobrovolnictví v Severní Makedonii? Začátek je už od srpna 2021, tak čti rychle dál…

Obecné informace o projektu v Severní Makedonii

Severomakedonská organizace SFERA INTERNATIONAL hledá dobrovolníky/nice, kteří by v rámci Evropského sboru solidarity vyjeli na osmiměsíční projekt do města Bitola. Projekt začne 1. srpna 2021 a skončí 30. března 2022.

Cílem projektu je poskytnout mladým lidem ohroženým chudobou workshopy, v rámci kterých získají základní digitální kompetence. Organizace také skrze projekt usiluje o propagování solidarity. V neposlední řadě chce dosáhnout i zvýšení kulturního povědomí a zlepšení jazykových dovedností dobrovolníků/nic.

Dobrovolnictví v Severní Makedonii
Ilustrační foto. Zdroj: archiv Mladiinfo ČR

Dobrovolnická činnost

Pokud se rozhodneš zúčastnit dobrovolnictví v Severní Makedonii, věz, že 2 dny v týdnu se budeš během workshopů věnovat místní mládeži. Zbylé 3 dny budeš trávit v kanceláři hostitelské organizace (1 den strávíš v rámci kurzu studiem makedonského jazyka a přípravou na workshopy a 2 dny se budeš zabývat webovými stránkami organizace SFERA).

Praktické informace

Bydlení: Bydlet budeš v bytě (ve vlastním nebo sdíleném pokoji) nedaleko centra Bitoly, blízko to budeš mít i do školy a kanceláře, tedy do míst, kde budeš vykonávat dobrovolnickou práci.

COVID-19: Před odjezdem dostaneš info pack se všemi podstatnými informacemi ohledně aktuálních restrikcí v Makedonii.

Vízum: Na pobyt delší než tři měsíce potřebuješ vízum. SFERA ti dodá informace o požadavcích týkajících se žádosti o vízum.

Cestování: Jelikož se zákazy a omezení neustále mění, SFERA ti pomůže s plánováním cesty do Bitoly, před odjezdem též dostaneš speciální info pack ohledně cestování.

Dobrovolnictví v Severní Makedonii
Ilustrační obrázek. Foto: TheDigitalWay. Pixabay

Ideální kandidát/ka

Hostitelská organizace SFERA INTERNATIONAL hledá zájemce/kyně, kteří jsou zainteresovaní do sociálních otázek a chtějí pomáhat druhým. Také uvítají, pokud se rád/a učíš novým věcem, jsi kreativní, máš spoustu nápadů a líbí se ti pracovat s mladými lidmi. Organizace též ocení dovednost rychle a bezproblémově se adaptovat v neznámém prostředí a situacích. Důležitá je i trpělivost a obecná motivace k pomáhání mladým ve zlepšování jejich digitálních dovedností a zájem o práci s mládeží pocházející z nejrůznějších kulturních prostředí. Upřednostněni budou kandidáti/tky, kteří/ré jsou sociálně či ekonomicky znevýhodnění/né.

Důležité je splnit i obecné podmínky Evropského sboru solidarity:

  • jsi ve věku mezi 18 a 30 lety (včetně)
  • nikdy před tím ses neúčastnil/a programu Evropské dobrovolné služby nebo Evropského sboru solidarity (ind. dobrovolnictví)

Důležité odkazy

Podrobné informace o projektu nalezneš v brožuře, kterou si prosím pečlivě prostuduj. Mladiinfo budou tvou vysílající organizací, případné dotazy tedy můžeš psát i na e-mailovou adresu kancelar@mladiinfo.cz

Jak se přihlásit na projekt dobrovolnictví v Severní Makedonii

Pokud tě projekt zaujal, neváhej a přihlaš se skrze tento formulář. Jestliže na základě vyplněného formuláře postoupíš do užšího výběru, tak budeš muset na základě vyzvání poslat ještě životopis a motivační dopis.

Rád/a bys vyjel/a do ciziny s Evropským sborem solidarity, ale chceš zkusit něco trochu jiného? Podívej se i na další nabízené projekty.

 

logo of the european solidarity corps
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.