Už máš „po krk“ sportovních výzev a toužíš po něčem, co bude tak trochu namáhat tvůj mozek, ale zároveň si odpočineš? Hecni se a prožij dvě desítky paralelních realit pomocí knih, to je výzva, která se neodmítá!

Pokud nejsi ve vesmíru knihomolů nováčkem, jistě znáš bezkonkurenční web Databazeknih, kde najdeš opravdu každé knižní dílo. Letos probíhá již sedmá Čtenářská výzva, která pravidelně obsahuje celkem dvacet nápaditých a rozličných témat. Čekej, že pokud se zapojíš, přečteš i knihu, o které bys za normálních okolností vůbec nepřemýšlel/a!

Výzva, která rozšíří obzory

Na oficiálních stránkách najdeš přehledný rozpis všech témat, po rozkliknutí tě přesměrují na diskuzi čtenářů, která slouží jako perfektní inspirace. Jakým tématům musíš přijít na kloub? Těš se na knihu, jehož hlavní autor pije kávu. Rád/a vzpomínáš na své dávné knižní hrdiny, když jsi teprve trénoval/a své čtenářské schopnosti? Výborně, dalším tématem je totiž kniha z tvého dětství! Vsadíš na Honzíkovu cestu, nebo snad zavítáš za Dětmi z Bullerbynu?

Ilustrační fotografie. Autor: 0fjd125gk87. Zdroj: Pixabay.com

Trochu „mravenčí práce“ vyžadují témata jako „Kniha, jejíž autor je o 22 let starší než já“, „Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih.“, nebo „V pořadí čtvrtá autorova kniha vydaná v ČR.“ Při výběru koukni i na žebříčky knih, pokud tě přepadne bezradnost, nebo se chceš obloukem vyhnout nejvíce vybíraným knihám.

Prozkoumej sám sebe

Neobvyklá témata představují prostředek, jak se zase o něco lépe poznat, prozkoumat. Franz Kafka, který se nepřímo ve dvaceti určených tématech také objevuje, tuto skutečnost geniálně popsal: „Mnoho knih je jako klíč k neznámým komorám na hradě vlastního já.“ Nemluvě o výborném benefitu v podobě útěku z naší reality, během pár přečtených řádků prožiješ nevídané věci…

Při hledání těch pravých knih samozřejmě využij knihovny, e-booky, nezapomeň prozkoumat i knihobudky, ty kolikrát ukrývají poklady! Využít můžeš i služeb Reknih, o kterých jsme již na našem webu psali. Takže, kromě výborného pocitu ze zapojení se do smysluplné výzvy, ušetříš jak svou peněženku, tak přírodu…