Pošli knížku dál s webem Reknihy

Každý z nás má doma na polici knihy, které si určitě ještě někdy přečte. Ale až nebude muset do školy, až bude venku škaredě a pod dekou hezky a až po páté dokouká poslední sérii Přátel. Anebo nikdy, protože se přece každoročně vydává tolik a tolik nových knih, že kdo by měl vlastně čas číst ty, co už jednou přečteny byly? Známe to skoro všichni. Knihomolové a knihomolky, stejně tak jako zakladatelé webu Reknihy, kteří se rozhodli s nevyužitými knihami, po letech zasypané prachem, udělat něco zajímavého. Poslat je zase někomu dál.

„Nechceme, aby knihy byly nevyužité, a proto nabízíme čtenářům přečtené knihy zaslat nám. U nás jsou více v bezpečí než třeba v knihobudkách, které bývají často vykrádány. My knihy po jejich přijetí vyfotíme a přidáme na náš web.“

Poté, co si knihu objedná nový čtenář, se jejímu původnímu vlastníkovi přičte na účet 50% podíl z jejího prodeje. Alternativní možností, o kterou si již od spuštění webu napsalo množství čtenářů, je částku darovat organizaci 1 % For the Planet, jejíž záměrem je pomoci financovat různé ekologické organizace, které tak zaručí koherentní řešení globálních environmentálních krizí a problémů. Této organizaci ostatně přispívají i samotné Reknihy, které se netají svým ekologickým zaměřením. Díky jejich aktivitám se totiž knihami neplýtvá a jedna kniha tak může přinést radost mnohem více lidem. V některých knihách mohou čtenáři dokonce najít unikátní poznámky, podtržené věty či malby předchozích majitelů na okrajích stránek.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/kniha-bible-studium-bible-1209805/

Za vznikem projektu Reknihy stojí dva mladí lidé. Jednadvacetiletý Tadeáš Kula, který se již od patnácti let živí tvořením webů a dvacetiletá Veronika Šrédlová. Ta svou podnikavou povahu přeměnila v úspěšnou hithit kampaň s projektem Neobyčejný diář, vlastní e-shop a ve volném čase je mentorkou v projektu „Soutěž a Podnikej“. A jak sami říkají: „do našeho původního dvoučlenného týmu, nyní přibíráme nové kolegy a snažíme se stačit poptávce i nabídce.“

Máte doma taky nějaké knihy navíc a srdce ekologa k tomu? Prohlédněte si Instagram či webové stránky webu Reknihy a darujte radost dalším čtenářům, přírodě i sobě samé(mu) vydělanou kačkou.