Výměna mládeže – do Slovinska a hned dvakrát

Výměna mládeže ve Slovinsku! Pokud tě láká seznámení se s lidmi z mezinárodního prostředí, tak vyjeď na projekt s Mladiinfo! Na výběr máš hned dva! Tak na co ještě čekáš?

Co je to Erasmus+ výměna mládeže

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie. Ještě jsi takové příležitost neslyšel/a? Nevadí! Výměnu si můžeš představit opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si spoustu legrace a pojedeš domů jako nový člověk.

Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů… Angličtina už v tobě nebude evokovat noční můru (potvrzuje 10 z 10 účastníků)! Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

IT IS ON YOU

Tento projekt se bude zabývat stereotypy v dnešní společnosti. Za pomocí zábavných úkolů a činností se pokusíš tyto stereotypy vyvrátit a bojovat proti nim. Můžeš se těšit na kreativní program, při kterém si vyzkoušíš třeba stříhání videí nebo vaření tradičních jídel.

Důležité informace 

🌍Místo: Idrija, Slovinsko

Ubytování: kemp Pšenk (spaní ve společné místnosti nebo ve venkovních stanech)

📅Datum: 26. 04.- 8.05. 2023

Doprava je hrazena. 

Více informací se dozvíte v infopacku.

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který se výměny už zúčastnil a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+. Leader se zúčastní online APV na začátku března a je osvobozený od účastnického poplatku.

4 ÚČASTNÍKY, kteří jsou ve věku mezi 18-22 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme od tebe přihlášku ať už se řadíš mezi nováčky na půdě Erasmus+, nebo si chceš rozšířit obzory v dané problematice! Výměna se využije jak v kariéře, tak v dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Deadline pro group leadera – co nejdříve. Pro účastníky 20.3. 2023

Do 30. 3. 2023 je pro každého nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Předběžně dáváme na vědomí, že večer v pondělí 3.4. si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Výměna mládeže – přihláška

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a vybereme tě, stoprocentně počítáme s tvojí účastí.  Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Tato výměna mládeže vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

SHAPE OF RAINBOW

Cílem této výměny mládeže je zjistit s jakými problémy se členové LGBTQ+ potýkají, zvýšit veřejné povědomí a informace o tématu, problémech a výzvách LGBTQ+ komunity. Opět se můžeš těšit na hravou formu a spoustu neformálního vzdělávání v tomto tématu.

Důležité informace 

🌍Místo: Murska Sobota, Slovinsko

 Ubytování: penzion Dvorec Rakičan

📅Datum: 15. 06.- 23.06. 2023

Doprava je hrazena do výše 180 eur. 

Více informací se dozvíte v infopacku.

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který se výměny už zúčastnil a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 21+. Group leader každý den napíše minireport, který bude zveřejněný na našich stránkách. Leader je osvobozen od účastnického poplatku.

5 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 18-30 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme od tebe přihlášku ať už se řadíš mezi nováčky na půdě Erasmus+, nebo si chceš rozšířit obzory v dané problematice! Výměna se využije jak v kariéře, tak v dalším studiu.

Přednost mají účastníci, kteří se pohybují v LGBTQ+ komunitě nebo do ní sami patří. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a vybereme tě, stoprocentě počítáme s tvojí účastí.

Do 20. 5. 2023 je pro každého nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Předběžně dáváme na vědomí, že večer ve čtvrtek 25. 5. si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Výměna mládeže – přihláška

Tato výměna mládeže vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 10.5. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Napadají tě otázky? Piš na mail eliska.nemcova@mladiinfo.cz.

Těšíme se na tvou přihlášku!