Přidejte ruku k dílu a pomozte uklidit Česko!

Setkal se s tím snad každý – odpadky všude, kam se jen podíváte. Chcete s tím však skoncovat? Pak se zapojte do každoroční akce Ukliďme Česko a ulehčete Matce Přírodě od přebytečných odpadků a nečistot!

První ročník této úklidové akce proběhl na jaře roku 2014. Od té doby se do akce zapojil nespočet dobrovolníků a organizátorů, kteří pravidelně činili naši zemi hezčí a čistší. Jarní fáze úklidu se nezadržitelně blíží, chcete-li se tedy připojit i vy, čtěte dál! 

Ukliďme Česko 2021

Jarní úklid Česka proběhne tentokrát v sobotu 27. března. Jestliže byste se tedy do akce rádi zapojili, je na čase zmobilizovat tým a vyhlídnout si místo, které učiníte čistším. 

První možností, jak akci podpořit, je zorganizování vlastního úklidu. Organizátoři mají na starost nejen výběr úklidové lokace, ale i vytvoření úklidového týmu, samotný sběr a na závěr i zařízení odvozu odpadků. Máte-li tedy vůdčí a organizační schopnosti, zaregistrujte se na webu akce, kde jednoduše vyplníte svoje osobní údaje a vyberete místo sběru. 

Druhou možností, jak se do projektu zapojit, je dobrovolnictví. Dobrovolníci jsou alfou a omegou celé akce, proto se nebojte zkontaktovat i vaše kamarády a do úklidu se pusťte společně. Více lidí – více posbíraných odpadků a více zábavy! 

Ilustrační foto. Zdroj: UklidmeCesko.cz

Chcete-li se připojit k oficiálně zaregistrované úklidové skupině, vytvořte si na webových stránkách svůj účet a vyberte si lokalitu a skupinu, která se vám nejvíce líbí. Vůbec však nevadí, když ve vaší obci nebo na vašem oblíbeném místě žádný zorganizovaný úklid nebude. Klidně vyzvěte rodiče, prarodiče či kamarády, chopte se odpadkových pytlů a vyrazte Uklidit Česko! 

 

Nadchla vás tato akce a rádi byste se zapojili? Pak navštivte webové stránky akce, kde se dozvíte více podrobností. 

V případě, že vám výše uvedená akce do oka nepadla, nemusíte zoufat! Na našich webových stránkách naleznete více dobrovolnických akcí, jichž se můžete zúčastnit!