Hledáš aktuální příležitosti, kam se můžeš jako dobrovolník zapojit? Nebo jen tipy, kde se poohlížet? Mladiinfo ti nabízí obojí.
 Společně s námi můžeš najít uplatnění doma i v zahraničí.

Aktuální nabídky přímo pro tebe

Další tipy na dobrovolnictví

Tipy na dobrovolnictví v ČR

2020 – Pomáhejme si v časech krize

V souvislosti s událostmi v roce 2020 zájem o dobrovolníky prudce vzrostl. Sepsali jsme pro vás článek o tom, jak a kde můžete pomoci. 

72 hodin – Ruku na to!

Projekt vyzývající dobrovolníky po celé ČR pustit se do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí během tří daných dnů.

ADRA

Nevládní organizace ADRA nabízející možnosti dobrovolnictví skrze svá dobrovolnická centra v organizacích jako jsou např. domovy pro seniory nebo nemocnice a kojenecké ústavy.

Budu pomáhat

Web s burzou dobrovolnických příležitostí, databází organizací, kalendářem akcí a dalšími vychytávkami pro dobrovolníky i organizace.

Člověk v tísni

Obecné prospěšná společnost využívající dobrovolníka na práci ve vyloučených lokalitách, organizaci festivalu Jeden svět a množství dalších aktivit.

Diakonie ČCE

Diakonie Českobratrské církve evangelické nabízí dobrovolnické příležitosti především v oblasti odstraňování škod po humanitárních katastrofách po celé ČR.

Dobrovolnické centrum 67

Brněnské dobrovolnické centrum, nabízející od dobrovolnických příležitostí přes zázemí pro rozvíjení vlastních nápadů a poradenství po přednáčky a diskuze. K dispozici je také přehled volnočasových aktivit a zajímavých akcí v Brně a jeho okolí.

Dobrovolnické centrum Pardubice

Pardubická organizace vysílající a koordinující dobrovolníky pro organizace se sociálním i jiným zaměřením. Dobrovolníky vzdělává a poskytuje jim poradenství a podporu.

Dobrovolník.cz

Široká databáze článků o dobrovolnictví, nabídek aktuálních dobrovolnických pozic a poptávek po nich.

Forum2000

Forum2000 každoročně pořádá NGO markety a mezinárodní konferenci, na které můžete pomoci s organizací nebo asistencí delegátům.

Hearth

Sociální síť spojující prostřednictvím internetu ty, kteří chtějí a mohou něco darovat a ty, kteří takovou pomoc  a dar hledají.

Hero Clan

Databáze projektů a příležitostí, ktetá propojuje dobrovolníky-profesionály s neziskovkami.

Hestia

Pražské dobrovolnické centrum, nabízející informace o dobrovolnictví, zajímavé kurzy a školení a zprostředkovávající pojištění dobrovolníků.

Charita ČR

Jedna z nejznámějších nevládních organizací nabízí širokou paletu aktivit pro dobrovolníky v ČR – od administrativní výpomoc po pořádání workshopů pro školy. Příležitostně vypisuje i dobrovolnické příležitosti v zahraničí.

Chceme pomáhat

Stránky nabízející databázi organizací, které pomáhají těm, kteří pomoc potřebují a těch, kteří by jim chtěli pomohli. K dispozici je i mapa organizací podle krajů.

Lékaři bez hranic- Missing maps

Missing maps je projekt organizace Lékaři bez hranic a jeho hlavním cílem je přinést podrobnější zmapování oblastí pro budoucí působení organizace. Podle satelitních snímků vytvářejí mapy krizových a ohrožených oblastí.

Mladiinfo ČR

Mladiinfo hledá dobrovolníky stále. Jedná se o širokou škálu možností od pomoci v kanceláři a Knihovně věcí v Brně po pomoc s projekty nebo webovými stránkami.

MOST, o.p.s.

Organizace s pobočkami v Ostravě a Olomouci pracuje především s tibetskými uprchlíky v Indii a nabízí dobrovolnické příležitosti v ČR i v indických Himálajích.

Nesehnutí

Nezávislé sociálně-ekologické hnutí z Brna hledá dobrovolníky a stážisty do všech svých programů a projektů.

On-line volunteering OSN

Databáze dobrovolnickýh příležitostí, které můžete plnit z tepla domova.

Ratolest Brno

Brněnská nevládní organizace pracující s dětmi a mládeží a provozující mimo jiné dobrovolnické centrum pro zájemce o dobrovolnictví v Brně a okolí.

Sportovní klub vozíčkářů Praha

Pražská nezisková organizace věnující se široké škále sportovních možností pro hendikepovené, převážně pro osoby po poranění míchy. Jejich činnost je založena na pomoci dobrovolníků, kteří pomáhají k aktivnímu životu vozíčkářů.

Trochu jinak

Web, kde lze najít jak se stát dobrovolníkem v ČR i v zahraničí, jak vyjet z „rodné hroudy“ na chvíli (14 dní) nebo jak být třeba na rok daleko od své domoviny.

Tamjdem

Tamjdem je obecně prospěšná společnost, která působí v oblasti českého i mezinárodního dobrovolnictví. Dobrovolníky Tamjdem vysílá na projekty do různě zaměřených neziskových organizací v ČR i ve světě a přispívá tak k jejich rozvoji.

Veronica

Ekologický institut pracující s dobrovolníky z mnoha oblastí.

Ukliďme Česko

Celorepubliková akce za čistější Česko, kde se můžete zapojit jako dobrovolník.

Um sem um tam

Databáze projektů a příležitostí, ktetá propojuje dobrovolníky-profesionály s neziskovkami.

Tipy na dobrovolnictví v zahraničí

Adra

Jejím hlavním mottem je: „být prostředníkem mezi těmi, kteří pomoc potřebují a těmi, kteří ji mohou poskytnout“. Organizace se nezabývá pouze dobrovolnictvím, ale podporuje taky jednotlivce i skupiny v mimořádných krizových situacích, spravuje charitativní fondy jiných organizací, podporuje osvětové a výchovné programy aj.

AIESEC

Aiesec je mezinárodní studentská organizace, která studentům zprostředkovává praxi formou zahraniční stáže nebo práci v organizaci.

AFS

AFS je mezinárodní nevládní a nezisková společnost, která organizuje a podporuje mezikulturní pobyty a vzdělávání.

Bez mámy

Bez mámy aneb pomáháme sirotkům v Africe změnit jejich životní úroveň, dáváme jim šanci na vzdělání, zázemí, kvalitní život a lepší budoucnost. Sdružení zajišťuje sponzorování nejen sirotků, ale i podporu výstavby a opravy škol v Tanzanii.

Brontosauři v Himalájích

Tento projekt je zaměřen na školu ve vesnici Mulbekh v indických Himálajích. Zajišťuje sponzorování odbornou asistenci školního rozvoje, dobrovolníky z České republiky na pomoc při opravách a výuce ve škole.

Bookfeeding Project

Projekt naší spolupracovnice Aleny, která zakládá v Africe knihovny a hledá dobrovolníky, kteří by s projektem pomáhali v různých místech Afriky.

HELPX

Webový server nabízející farmy (klasické, organické, ranče), ubytovny, penziony a plachetnice, na kterých lze pracovat za stravu a ubytování. Možnost výběru místa po celém světě.

Diakonie

Středisko humanitární a rozvojové pomoci poskytuje humanitární pomoc při mimořádných událostech v České republice a realizuje rozvojové projekty v zahraničí.

European Solidarity Corps

Bývalá Evropská dobrovolná služba, program Evropské unie díky kterému můžete vyjet dobrovolničit nebo pracovat do zahraničních organizací nejen po Evropě.

Go Abroad

Žij, studuj, pracuj v zahraničí! Unikátní možnost, jak spojit příjemné s užitečným. Stačí si jen vybrat zemi a projekt, do kterého chceš být zapojen.

Inex-SDA

Nezisková organizace, která zprostředkovává krátkodobé i dlouhodobé pobyty v zahraničí. Umožňuje lidem, aby pomáhali v rámci dobrovolnické práce tam, kde je to potřeba. Nejčastěji si lidé vybírají krátkodobé workcampy (14 dní), kde mají možnost setkat se s dobrovolníky z celého světa.

Informace o dobrovolnictví pro účastníky 30+

Naše dobrovolnice Dora se pokusila najít možnosti dobrovolnictví v zahraničí pro ty, kterým je 30 let a více.

Namaste Nepal

Občanské sdružení, jehož posláním je humanitární, vzdělávací a kulturní podpora lidí Nepálu a přibližování života lidí v Nepálu lidem v České republice.

SECMOL

The Students‘ Educational and Cultural Movement of Ladakh – Zlepšuje a reformuje systém výuky v Ladakhu, Indie a zajišťuje aktivity pro zdejší mládež.

Surya

Občanské sdružení Surya postavilo ekologickou školu v himálajské vesnici Kargyak. Nyní se hledají dobrovolníci na pozici učitel anglického jazyka na dobu minimálně 6 týdnů.

Tamjdem

Tamjdem je obecně prospěšná společnost, která působí v oblasti českého i mezinárodního dobrovolnictví. Dobrovolníky Tamjdem vysílá na projekty do různě zaměřených neziskových organizací v ČR i ve světě a přispívá tak k jejich rozvoji.

Trochu jinak

Web, kde lze najít jak se stát dobrovolníkem v ČR i v zahraničí, jak vyjet z „rodné hroudy“ na chvíli (14 dní) nebo jak být třeba na rok daleko od své domoviny.

United Vision

United Vision primárně vysílá vyškolené dobrovolníky do rozvojových zemí za účelem bezplatné výuky angličtiny vysoce efektivním způsobem. Pomoc je zaměřena na venkovské oblasti s turistickým potenciálem. Smyslem je, aby se místní obyvatelé díky znalosti angličtiny mohli lépe uplatnit na lokálním pracovním trhu, případně mohli zakládat vlastní podnikatelské aktivity spojené s turismem.

Volunteering Norway

Web s informacemi o dobrovolnictví v hostelech a mládežnických centrech v Norsku. 

Workaway

Webová stránka určená pro cestovatele, nadšence, kteří se chtějí učit cizími jazyky, dobrodruhy, kteří rádi poznávají nové kultury. Jednotlivci i organizace, kteří hledají možnost jak se za levné peníze podívat do světa – různorodými dobrovolnickými aktivitami se to zde jen hemží, stačí si vybrat!

WWOOF

Jedná se o dobrovolnickou síť spojující farmy, rodinná hospodářství a zahradnictví, která hledají dobrovolníky na dočasnou výpomoc. Práce přibližně 6-7 hodin denně je vyměněna za ubytování a stravu.

UNV

The United Nations Volunteers je mezinárodní organizace, která zajišťuje místa pro dobrovolníky v různých zemích světa, kteří chtějí pracovat v rozvojových a humanitárních programech a mírových misích OSN. Odkaz na kontaktní web pro ČR.

Youth Network

Na této internetové stránce můžete najít obsáhlou databázi projektů, na kterých se lze účastnit jako dobrovolník v rámci Evropské unie.

Poslední aktualizace článku: 1. 4. 2020