Cestovatelské tipy Mladiinfo

Jak na cestování po Číně

Chystáte se do země dalekého východu? Ať už na dovolenou, za studiem nebo na stáž? Zde najdete rady a tipy, které vám pomohou usnadnit váš příjezd do Číny i cestování po ní.

Cestování po Španělsku

Průvodce Cestování po Španělsku vzešel z pera naší dobrovolnice Evropské dobrovolné služby Marty. Ta přibližuje kulturu a tradice této krásné země a přináší cestovatelské tipy a doporučení.

Cestování – obě pobřeží USA

Na léto vyráží do USA stále více mladých lidí. Zaměříme na praktickou stránku věci pro všechny prvocestovatele po Americe: kde přespat, čím cestovat a kam jet.

Jak levně zvládnout Machu Picchu

Chystáte se do Peru na známé Machu Picchu a překvapily vás  vysoké ceny od cestovních agentur? Zde je pár tipů jak Machu Picchu zvládnout z Cuzca pod 1000 Kč.

Průvodce stravováním v Africe

Vyrážíte do Afriky s batůžkem a hledáte informace o tom, kde se dá ušetřit? Jedete na dovolenou a obáváte se místní kuchyně? V našem krátkém průvodci vám přiblížíme vůně a chutě africké kuchyně.

Jak na levné safari

Další z Aleniných tipů, tentokrát jak si užít africké safari a nenechat tam svůj několikaměsíční příjem.

Jak na stopování

Rádi cestujete, ale nebaví vás dávat mraky peněz za autobusy, vlaky či letadla? Zkuste stopování. Přinášíme vám pár praktických tipů, jak na to.

Couchsailing

Láká vás moře a oceány? Chtěli byste zažít výlet na jachtě, naučit se řídit loď, anebo dokonce objet na lodi svět? Zde je pár tipů, jak to a mnohem více můžete zvládnout za pár šupů.

Jak si zajistit levné ubytování?

Rozhodli jste se, že je na čase si výlet zorganizovat sami a zažít tak nějaké dobrodružství bez agentur a zároveň ušetřit pár kaček? Následující článek vám dá tipy a rady na levné ubytování a pomůže vám zorientovat se v množství ubytovacích zařízení.

Létejte chytře a levně k tomu

Plánujete cestu někam daleko, ale neláká vás dlouhý let? Našli jste levné letenky, ale budete muset trávit hodiny na letišti? Zajímá vás, jak dostat zdarma hotel namísto noci strávené v letištní hale nebo jak přeměnit dlouhé zpoždění letadla v dovolenou zdarma?

Průvodce spaním na letišti

Dostali jste se někdy do patové situace a vypadl vám nocleh na cestách? Pak je dobré vědět, na jakém letišti se nejlépe vyspíte a kterému se raději vyhnout.

Travel tips aneb co si určitě zabalit do kufru

Co mít vždy s sebou ať už jedete kamkoli? Na co si dát pozor a co se vyplatí si před cestou ověřit, zařídit a pořídit? V následujícím článku vám představíme základní cestovatelskou výbavu, se kterou si svou cestu užijete.

Vychytávky pod stan a na stop

Poslední dobou se to články typu “jak se sbalit pod 9kg” nebo “co do batohu” jenom hýří. Žádné takové články vám ale neporadí věci, které možná nejsou životně důležité, přesto však váš život pod stanem nebo cesty s palcem nahoru vylepší.

Workaway

Jak cestovat v dané zemi a zároveň i pracovat a tak cesty zafinancovat?Můžete si zkusit najít sezónní brigádu anebo zkusit dobrovolnictví.

Couchsurfing pohodlně a bezpečně

Couchsurfing je skvělou možností, jak při cestování ušetřit za ubytování. Nese s sebou však i určitá rizika. Přečtěte si, jak využívat služeb couchsurfingu bezpečně a tak, abyste z něj vytěžili to nejlepší.

O cestování aneb jak se turisticky neznemožnit

Pár tipů, které můžete využít při cestování a vyvarovat se tak různým failům.


(otevře se na nové záložce

Práce v zahraničí

EURES

Česká mutace evropského portálu o zaměstnanosti vedený ve spolupráci s úřadem práce. Databáze věrohodných pracovních pozic v zahraničí.

Eurodesk

Eurodesk nabízí informace o práci v zahraničí zejména pro mladé lidi.

Ministerstvo práce a sociálních věcí – Život a práce v zahraničí

Portál MPSV s užitečnými informacemi pro ty, co se chtějí stěhovat do zahraničí.

Národní kontaktní místo MZV ČR

Styčný bod pro práci v zahraničních misích, informace o výběrových řízeních do mezinárodních organizací.

Vaše Evropa- Evropská unie

Portál Evropské komise o práci v zahraničí, včetně informací o podpoře v nezaměstnanosti v zahraničí nebo podobné agendy.

Work and Travel

Jak se přihlásit na Working Holiday

Working Holiday neboli pracovní dovolená je program, který umožňuje občanům dané země vyjet na dobu 1 roku do cizí země a legálně zde pracovat a cestovat. Občané České republiky mohou aktuálně vyjet do 8 zemí.

Agentury

Cestování

Couchsurfing

Sociální síť lidí nabízejících zdarma ubytování u sebe doma, prohlídku města či společné trávení času kdekoliv na světě.

Czenadians

Agentura, která pomáhá se vším okolo Kanady: studium, práce, jazykové pobyty atd.

Drozd

Aplikace MZV ČR, která poskytuje aktuální informace o dění v zahraniční. Možno registrovat svůj pobyt v zahraničí tak, aby zastupitelské úřady měli povědomí o vaší přítomnosti v případě neštěstí.

DiscoverEU – soutěž o Interrail jízdenku

Je-li vám právě 18 let a jste občanem Evropské unie, soutěž DiscoverEU vám umožní jedinečný cestovatelský zážitek. Jedná se o iniciativu, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu. Cestovat budete hlavně po železnici (kromě určitých výjimek umožňujících účast těch, kteří žijí na ostrovech nebo v odlehlých oblastech).

Hospitality Club

Obdoba Couchsurfingu.

Home Exchange

Výměna domů či bytů po celém světě umožňující prázdninové ubytování zdarma. V různých obměnách také na webech Homebase Hols, Love Home Swap, For Home a IVHE

Hostel World

Celosvětová databáze hostelů s možností rezervace.

Hostels

Obdoba Hostel Worldu.

PopularHostels

Vyhledávání a rezervace hostelů po celém světě.

Spolujízda 

Cestování sdíleným autem po ČR i do zahraničí. Šetří vaše náklady i životní prostředí. Obdobně také na webech Jízdomat, Jízda spolu a Jedu za korunu.

Carpool

Mezinárodní obdoby Spolujízdy. Další obdoby najdete na webech Ride for cents. Své spolujízdové portály má také například Německo, Francie nebo Belgie.

Auto napůl 

Možnost sdíleného vlastnění aut.

Hitch Wiki

Databáze míst vhodných pro stopování.

Schwarzkopf foundation

Nadace poskytující granty mladým cestovatelům.

Sleeping Airports

Rady pro přespávání na letištích.

InterRail

Dlouhodobé jízdenky umožňující cestování po Evropě vlakem.

Dumpster Diving

Seznam míst vhodných k Dumpster Divingu, tedy hledání jídla v kontejnerech.

Travel Bible

Bible všech cestovatelů s kupou užitečných tipů.

Lonely Planet

Série turistických průvodců pro baťůžkáře a také portál s cestovatelskými tipy a informacemi.

Use it

Jůzit vydává mapy měst vytvářené samotnými obyvateli. Obsahují tedy vše, co k pobytu potřebujete, od hospod a kulturních zařízení až po pamětihodnosti.

Hedvábná stezka

Největší český cestovatelský portál obsahující články, blogy, tipy na cestu a informace o jednotlivých zemích.

Zis

Německá nadace poskytující granty mladým lidem plánujícím cestovatelské projekty.

Světaznalec

Český nezávislý portál obsahuje rady, tipy a zkušenosti o cestování, práci a studiu v zahraničí.

Poslední aktualizace článku: 18.10.2019