Nominujte na Cenu Gratias Tibi 2021!

Máte ve svém okolí aktivní mladé lidi, kteří se snaží zapojit do občanské společnosti a mění svět k lepšímu? Nenechte jejich příběhy ležet ve stínu a nominujte je na Cenu Gratias Tibi 2021!

Cena Gratias Tibi oceňuje mladé lidi ve věku žáků základních škol až do 30 let, jež pomáhají ve svém okolí. Cenu může obdržet jak jednotlivec, tak i skupiny.

Jestli je ve vašem okruhu někdo, kdo by si zasloužil za svou práci ocenit (nebo jste to možná i vy sami), využijte této příležitosti a náležitě jim poděkujte. Cena Gratias Tibi bude letos udělována již po osmé – tentokrát mezi laureáty můžete být i vy.

Jak nominovat

Nominace se otevřely v lednu 2021 a přijímají nové návrhy až do 31. května 2021. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář na oficiálních stránkách ceny. 

Ilustrativní obrázek. Cena Gratias Tibi. Zdroj: mladiinfo.cz

Soutěžní kategorie

Soutěží se celkem ve třech kategoriích:

  • základní školy
  • střední školy
  • do 30 let

Odborná porota následně vybere tři finalisty a jednoho vítěze v každé ze zmiňovaných kategorií. Kromě toho bude také darována Cena České televize, o níž rozhodnou sami televizní diváci. O předávání cen totiž ČT již tradičně natáčí pořad. Speciální cenu taktéž obdrží nejlepší projekt za přínos v oblasti životního prostředí.

Ocenění

Na vítěze, kromě samotné Ceny Gratias Tibi, čeká také studijní cesta do zahraničí. Nominovaným jsou zároveň nabídnuty exkurze u partnerů Jednoho světa na školách (JSNS), která celou akci zaštituje, jako je například Knihovna Václava Havla nebo Česká televize.

Vyhlášení vítězů proběhne během slavnostního večera v září 2021, který se obvykle koná v pražské Lucerně a moderuje jej Ester Janečková. Do té doby se můžete alespoň nechat inspirovat oceněnými projekty z minulých let.

Mimochodem, sousloví Gratias Tibi má původ v latině a znamená „Děkuji Ti“. Komu byste poděkovali vy? Nenechte se pobízet a nominujte jej/ji na Cenu Gratias Tibi 2021.

O dalších aktuálních soutěžích se můžete dočíst v naší rubrice.

Zdroj: graciastibi.cz