Nahlédni s RunCzech do zákulisí běžeckých akcí

Jsi nadšeným běžcem, nebo tě jen láká atmosféra velkých sportovních akcí? Staň se dobrovolníkem RunCzech a buď při tom!

Již několikátým rokem nabízí organizace RunCzech možnost zapojení dobrovolníků při pořádání největších běžeckých závodů v České republice. Kromě pražských závodů se mohou dobrovolníci přihlásit také na běžecké akce v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a v Liberci.

Proč se stát dobrovolníkem?

Dobrovolníkem se může stát každý, komu nedělá problémy obětovat trochu svého volného času a energie pro druhé. Díky účasti v programu máš možnost zažít na vlastní kůži atmosféru velkých světových běžeckých závodů. Zároveň získáš zkušenosti s organizací a pořadatelstvím celé akce, poznáš spoustu nových lidí a navážeš  přátelství. Budeš důležitou součástí týmu a budeš se spolupodílet na zajištění profesionálního servisu pro běžce a zabezpečení plynulého chodu závodů.

Kromě toho, obdržíš stejně jako každý dobrovolník oficiální dobrovolnické tričko závodu, případně batoh nebo bundu dle typu závodu. Během akce máš zajištěno občerstvení a nápoje. RunCzech dobrovolník se může také zúčastnit dalších akcí v rámci organizace, včetně pozávodní party.

Runczech. Zdroj: Runczech.cz

Kde můžeš pomoct?

RunCzech vypisuje hned několik dobrovolnických pozic. Je možné pomáhat v prostoru staru a cíle, podél trasy závodu, v úschovně či v ulicích města. Můžeš rozdávat závodníkům pozitivní energii podél trasy závodu, či na občerstvovacích stanicích, případně se můžeš realizovat jako infodobrovolník a předávat informace o závodu jednotlivým běžcům, fanouškům a kolemjdoucím. Pokud máš rád objektivy kamer a fotoaparátů, nabízí se i pozice vlajkonoše, pokud si chceš procvičit svoji angličtinu, můžeš v rámci pozice chaperon doprovázet nejlepší závodníky na antidopingovou kontrolu.

1/2 Maraton Ústí nad Labem Zdroj: Kudy z nudy

Jak se mohu přihlásit?

V případě zájmu se můžeš přihlásit na této stránce. Vyber si z nabídky RunCzech akci, kde chceš být dobrovolníkem a následně vyplň přihlášku dobrovolníka, kde kromě svých kontaktních a osobních údajů uvedeš pozici, která by ti nejvíce vyhovovala, případně jestli máš zájem zapojit se do dalších doprovodných dobrovolnických aktivit.

V případě dalších dotazů se můžeš přidat i do facebookové skupiny Dobrovolníci RunCzech.

Neváhej, přihlas se a získej nové zážitky!