DACT! Active citizen for Democracy – výměna mládeže na Sardinii

Chceš se víc dozvědět o demokracii a být součástí procesů, které ji přivádí do praxe? Cítíš, že by se mladí lidé měli do tohoto dění více zapojit? Buď jedním z nich a pojeď na výměnu mládeže na Sardinii v termínu 15. – 22. 7. 2024! 

EU Flag Swaying with the Wind. Autor: Dušan Cvetanović. Zdroj: pexels.com.
EU Flag Swaying with the Wind. Autor: Dušan Cvetanović. Zdroj: pexels.com.

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové lidi z jiných států, užiješ si nějakou zábavu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu má strukturovaný program. Den, co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe už nebude noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků).

DACT! Active citizen for Democracy

Tento projekt se zaměřuje na demokracii a občanskou angažovanost. Klade za cíl zapojit mladé lidi do rozhodovacích procesů a rozšířit povědomí o tom, proč je důležité za demokracii bojovat. S rostoucím euroskepticismem se méně mladých lidí zapojuje do volebních procesů a dalších forem „aktivní účasti“. Naším cílem je nejen zvýšit povědomí o významu voleb a občanské angažovanosti, ale také poskytnout nástroje a dovednosti, které jsou potřebné k tomu, abyste mohli efektivně přispívat k rozvoji své komunity. Buďte součástí změny a pomozte nám budovat lepší budoucnost pro všechny.

Důležité informace

🌍 Místo: Cagliari, Sardinie, Itálie
📅 Datum: 15. 7. – 22. 7. 2024
🚌 Doprava: Hrazena do 309 EUR.
🏠 Ubytování, strava (snídaně, oběd) a program je hrazen.

Více informací se dozvíš v infopacku.

Connessioni 2023, Associazione TDM 2000.
Connessioni 2023, Associazione TDM 2000.

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už výměnu mládeže zažil a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+Leader může být osvobozen od účastnického poplatku.

6 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku do 25 let (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se zúčastnit mezinárodních projektů nebo ty, kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit.

Jeden z vybraných účastníků se zúčastní preparatory visit na Sardinii v termínu 14. – 16. června. Dej nám do přihlášky vědět, jestli bys to mohl/a být i ty.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Před projektem si společně s ostatními účastníky uděláme informační online hovor.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit, rádi tě upřednostníme.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže na Sardinii vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 14. 6. 2024 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Projekt byl financován programem Erasmus+.