190 univerzit právě spustilo online kurzy zdarma

Za poslední čtyři měsíce spustilo 190 univerzit po celém světě na 600 online kurzů. Vzdělávejte se po svém a zdarma.

Co jsou MOOCs

Možná jste o tom už slyšeli, možná ne. Univerzity po celém světě nabízejí zdarma, nebo alespoň částečně zdarma, online kurzy. V angličtině se jim říká MOOCs neboli Massive Open Online Courses. Jedná se o označení vzdělávacích kurzů s neomezeným počtem účastníků, ke kterým se přistupuje pomocí webu.

Jak začít studovat

Za posledních přibližně sedm let více než 800 vysokých škol vytvořilo celkem na 10 000 kurzů a za poslední čtyři měsíce to bylo 190 škol a 600 kurzů. Studovat můžete doslova cokoliv: informatika, matematika, programování, sociologie, vzdělávání a výuka, zdraví a medicína, osobní rozvoj, byznys, umění…

Na stránkách Class Central najdete užitečný přehled všech kurzů. Většinu z nich můžete začít a skončit kdy chcete a určovat si tak své vlastní tempo studia.

Další tipy a triky, jak se vzdělávat zdarma, najdete ZDE.

 

Zdroj: Class-Central.com

 

Autor: Stepanka

Štěpánka je nadšenec pro rozvoj, sociální sítě, dobrovolnictví a vzdělávání. Žila rok v Mongolsku, kde pracovala jako dobrovolnice OSN. Teď se chystá pracovně do Iráku. Pokud zrovna není online, nejraději tráví svůj čas s přáteli a rodinou, včetně zvířat, cestováním a cvičením jógy.

Comments are closed.