Je tu 2. ročník filmového festivalu Země na talíři v Olomouci! 

Sázíme jako jedinci i jako společnost na iluze nebo iluze dokonce sami vysazujeme? Před čtrnácti dny jste měli možnost navštívit festival Země na talíři v Praze, ale odpověď na tuto otázku stále společně hledáme. Tentokrát 10. a 11. října v Olomoucké Pevnosti poznání a kině Metropol a následně 21. a 22. října v Ostravě.


Světová populace roste, zdrojů nepřibývá. Dnes, více než kdy předtím, potřebujeme systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí dostatek jídla pro sedm a půl miliard lidí, ale zachová i zdroje pro následující generace. Dlouhodobá funkčnost současného zemědělství je však iluzí – iluzí nekonečné sklizně. Jaký způsob produkce potravin dokáže uživit rostoucí počet lidí na této planetě? Nestojí svět na rozhraní potravinové katastrofy?

Zdroj: www.festivalalimenterre.cz

Přijďte se podívat na festival Země na talíři s příběhy o ekologickém zemědělství, vlivech změny klimatu, záborech půdy nebo o důsledcích nadměrného rybolovu pro oceány a pro lidské zdraví! Těšit se můžete na promítání filmů o tání ledovců, nadprodukci odpadu nebo o splacení potravinového dluhu předchozím generacím. Vždyť všechno se vším souvisí. Po promítání vždy následuje debata s odborníky na danou problematiku.

V rámci bohatého doprovodného programu plného dobrého jídla, debat a zajímavých hostů rozhodně nevynechejte například workshop o domácnosti bez odpadu nebo Odpovědnou večeři.

Pokud máte pocit, že při slově „ekologie“ se vám zježí chloupky na zátylku a že tříděním odpadu končí veškeré vaše ekologické manévry, zkuste přijít a uvidíte. Možná vás promítané snímky překvapí nebo dokonce přesvědčí, že i malý kamínek může spustit velkou lavinu.

Celý program najdete na oficiálních stránkách festivalu nebo na facebookové události. A pokud to náhodou do Olomouce nemáte, co by kamenem dohodil, nezoufejte. Od 21. října se můžete promítání a debat zúčastnit také v Ostravě.

Zdroj: www.festivalalimenterre.cz