Zúčastněte se výměny mládeže v Dánsku

Mladiinfo ČR hledá 5 účastníků a jednoho leadera na výměnu mládeže WE CAN DO IT.

Naše spřátelená organizace Sfera Macedonia v Bitole pořádá v dánské dědině Sigerslev výměnu mládeže s názvem WE CAN DO IT! Projekt je postaven na bázi neformálního vzdělávání a je financován z prostředků evropského vzdělávacího programu Erasmus+. Ubytování a jídlo je zajištěno, cestovné je po skončení projektu vypláceno do výše 275 €. 

O čem to bude

Projekt je zaměřen na prosazování (nejen) ženských práv a na boj proti diskriminaci pomocí filmu a storytellingu (vyprávění příběhů) jako kreativních nástrojů aktivismu. Infopack je ke stažení zde

Datum a místo konání

Projekt začíná 8. 2. 2020 (příjezd) a končí 16. 2. 2020 (odjezd domů). Letecky či autobusem se přepravíte do Kodaně, odkud budete hromadnou dopravou nebo minibusem vypraveným organizátory pokračovat do Sigerslev (cca 70 km od Kodaně). Připojíte se ke zbytku českého týmu, se kterým se po sociálních sítích či emailu seznámíte předem, takže se neobávejte cestování na vlastní pěst.

Foto ubytování. Zdroj: SummerHuseDanmark

Koho hledáme

1 VEDOUCÍHO = LEADERA, který už na výměně mládeže byl, má zkušenosti s vedením workshopů a rád by se v tomto zdokonalil. Leader by měl být k dispozici k předprojektovému Skypu s ostatními leadery a organizátory + aktivně komunikovat, pokud mu přijde email či zpráva ohledně projektu. Leader musí být starší 18 let, avšak horní věková hranice stanovena není. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR. Výhodou bude dobrá angličtina.

PĚT ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 18 a 29 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, tak i pro malinko zkušenější v oblasti natáčení/ střihu videa, kteří by se rádi přičinili o kampaň proti diskriminaci. Pokud si v angličtině nevěříte, nevěšte hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážete aktivně do projektu zapojit.

Bydlíte na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jste ochuzeni o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Nebojte se nám o tom do přihlášky zmínit.

Plakát projektu. Sfera Macedonia

Co se naučíte

Projekt je postaven na bázi neformálního vzdělávání! Nečekejte žádné sezení v lavici, zběsilé zapisování do notýsku a následné zkoušení. Výměna mládeže je série workshopů, her, simulací a praktických úkolů, které zdokonalí:

  • práci v mezinárodním týmu a interkulturní dovednosti
  • anglický jazyk i v trochu odbornější problematice
  • dititální schopnosti (natáčení filmu, stříhání videa, apod.)
  • a spoustu dalšího!

Po skončení projektu obdržíte Youth Pass, který slouží jako certifikát o absolvování vzdělávacího projektu. Individuálně zaznamenáte co všechno jste se naučili a v čem jste se zlepšili (hodnotíte pouze sami sebe). Youth Pass je skvělým pomocníkem při hledání zaměstnání nebo stáží či studijních pobytů. 

K čemu se zavážete

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budete vybráni, 100% počítáme s vaší účastí. Do 2. 12. 2019 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 500 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 20. 12. 2019 bude nutné si zakoupit letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). 

Před projektem budete v českém týmu a za plné podpory Elišky z Mladiinfo připravovat dva workshopy a jednu nebo dvě seznamovací hry pro ostatní účastníky, které budou součástí programu. Na jaké téma workshopy budou? Itinerář výměny mládeže je ke stažení zde.

Během projektu vám s realizací pomohou organizátoři. Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť se něco naučit nového.

Po projektu se domluvíte v českém týmu na jednoduchou akci/ prezentaci u vás ve městě, ve škole nebo v naší Mladiinfo ČR brněnské kanceláři, kde budete informovat veřejnost (vaše spolužáky, kamarády, rodinu apod.) o tom, co to výměna mládeže je, a co jste se zajímavého naučili.  Časový rámec proplacení cestovného z/na projekt se bude odvíjet od toho, jak rychle dokážete uspořádat výše zmíněnou akci. 

Jak se přihlásit

Do 27. 11. 2019 vyplňte prosím tuto přihlášku. Přihlášku vyplňte prosím v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváte Mladiinfo ČR, z.s. a Sfera Macedonia souhlas ke zpracování vašich osobních údajů. 

Pro dotazy ohledně této výměny mládeže se neostýchejte kontaktovat Elišku na eliska@mladiinfo.cz

* Pokud je pro vás tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníte. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen.