Zúčastněte se Letní školy environmentálního myšlení!

LESEM je letní škola pro všechny středoškoláky, zajímající se o ekologii, udržitelný rozvoj a pro ty,  kteří mají chuť dozvědět se víc o světě okolo nás.

Letní školu environmentálního myšlení pořádají nadšení studenti oboru Environmentální studia na Masarykově univerzitě v Brně.

Během týdne se prostřednictvím workshopů, her, promítání filmů a spousty zábavy dozvíte více o ekologii, rozvojové problematice, vztahu člověka k přírodě. Dále navážete nová přátelství, dozvíte se více o sobě a o tom, čemu se po střední škole můžete věnovat.

Součástí letní školy jsou i diskuse, kterých se účastní i významní čeští odborníci na environmentalistiku a také se během nich naučíte samostatnému kritickému myšlení.

Pokud vás nabídka zaujala, je důležité:

  • Studovat střední školy
  • Zajímát se o přírodu a o to, jak na ni člověk působí.
Fotka uživatele LESEM Letní škola environmentalistiky.
Ilustrační obrázek. Zdroj: LESEM

LESEM se letos uskuteční v týdnu od 2. – 8. 7. 2018 v malebném prostředí CHKO Moravský kras.

Účastníci budou ubytováni v ekologickém Horním Mlýně ve vesnici Křtiny. Mlýn je uspořádán tak, aby byl co nejvíce šetrný k životnímu prostředí, topí se dřevem z okolních lesů, jsou zde kompostovací toalety, voda je ohřívána solárními kolektory nebo kamny.

Stravování je též organizováno v podobném duchu, čeká vás veganská strava, na níž chtějí organizátoři demonstrovat to, že stravovat se dá i s ohledem na okolní svět.

Cena Letní školy environmentálního myšlení je 900 Kč, v ceně není zahrnuta doprava.

Čas vyplnit přihlášku máte do 30. 5. 2018.

Zdroj: Letní škola environmentálního myšlení