Zúčastněte se komiksové soutěže!

Zajímá vás ochrana planety a jste kreativní? Nakreslete komiks a vyhrajte hodnotné ceny v komiksové soutěži Promluv k světu bublinou pořádané humanitární organizací ADRA!

V roce 2015 se členské státy OSN podepsaly pod dokument s názvem Cíle udržitelného rozvoje. Jedná se o 17 oblastí, které představují problémy, se kterými se dnešní civilizace potýká. Dokument deklaruje, že věci jako je nerovnost pohlaví, války či nedostatek pitné vody pro všechny, by měly do roku 2030 vymizet.

Pokud vás tato tématika zaujala, máte možnost se k ochraně naší planety vyjádřit pomocí komiksové soutěže Promluv k světu bublinou,  kterou organizuje mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Tématem komiksu je jedna z oblastí Cílů udržitelného rozvoje, každý cíl představuje palčivý problém pro naši společnost. Komiks by měl být srozumitelný pro žáky základních škol, protože vítězné komiksy se stanou součástí výukových programů pro základní školy.

https://www.adra.cz/image/21314
Zdroj: ADRA

Pravidla soutěže

Celkem je možné soutěžit v pěti tematických kategoriích, které představují oblasti Cílů udržitelného rozvoje, přihlásit se může:

  • Jednotlivec mezi 12 – 26 lety
  • Třídní kolektiv od II. Stupně ZŠ a výš

Je možné zúčastnit se více kategorií, do každé kategorie je možné zaslat pouze jeden příspěvek.

Hlavní cenou pro všechny výherce je workshop se Štěpánkou Jislovou, jednou z předních českých komiksových autorek.

Jednotlivci a třídy mohou zasílat své příspěvky do 31. 10. 2018.  Více informací na stránkách ADRY.

Zdroj: ADRA