Co ze mě bude, až vyrostu? Pokud si i nyní v dospělosti tuto otázku pokládáte, máte možnost zjistit odpověď pomocí příběhu Čaroděje ze země Oz. Odkryjte své hlavní kvality a přednosti, a zároveň i možnosti povolání, ve kterém je pak snadno uplatníte, během školení Mládeže v akci Follow the Yellow Brick Road! 

V polovině letních prázdnin – 4. – 11. srpna 2014Česká národní agentura Mládež pořádá v ekologickém centru Sluňákov v Olomouci tréninkový kurz s názvem Follow the Yellow Brick Road. Kurz je určen pracovníkům s mládeží, vedoucím a školitelům,  mladým lídrům i dobrovolníkům v neziskových organizacích.

follow the yellow brick road 2

 

Jeho cílem je nejen zdůraznit silné stránky osobnosti účastníků, ale i začlenit je do kolektivu nových mladých lidí a naučit je v něm pracovat.  Hlavní téma spolupráce se soustředí na řešení problému nezaměstnanosti mladých lidí. Přijede 28 lidí z 10 různých zemí (České republiky, Spojeného království, Irska, Španělska, Itálie , Polska, Maďarska, Nizozemska a Rumunska). Kurz bude probíhat v angličtině.

Celá akce se ponese v duchu neformálního vzdělávání, které odhalí motivovanost a zodpovědnost přítomných. Každý bude mít dostatek podnětů k osobnímu rozvoji a objeví možnosti a metody k inspiraci dalších zájemců. Jako Dorotka v Čaroději ze země Oz  i zájemci postupně doputují po žluté cihlové cestě k velkému odhalení svého osobního kouzla.

Ubytování, jídlo a 70 % dopravy je hrazeno z prostředků Mládeže v akci.  Účastníci hradí poplatek 50 euro.

Více informací a přihlášky, které je nutné odeslat do 6. 6. 2014, najdete na těchto stránkách.

follow the yellow brick road