Zúčastněte se Žítkovského senobraní a pomozte přírodě

Rádi byste strávili část léta v přírodě s příjemnými lidmi? Není vám lhostejný život kolem vás? Chtěli byste poznat stejně smýšlející lidi? Přihlaste se na pracovní projekt v krajině Žítkovských bohyň.

O co se jedná?

Pracovní tábor s názvem Žítkovské senobraní 2019 pořádá Hnutí Brontosaurus, které již více než čtyřicet let propojuje dobrovolnictví se zážitky a novými zkušenostmi účastníků. Tento tradiční projekt má za cíl pomoci živočichům a rostlinám na loukách a mezích v kraji Žítkovských bohyň.

Proč se zúčastnit?

Tento tábor je určen všem lidem, kteří se zajímají o stav české přírody a rádi by přispěli udržet život vzácných rostlin i živočichů.

Hlavním cílem tohoto tábora je udržet louky a pastviny v přírodní rezervaci Hutě na Žitkové v takovém stavu, aby se na nich i nadále dařilo vzácným vstavačům, ale i dalším druhům vzácných motýlů, hmyzu, obojživelníků i ptáků.

Účastníci pomohou s kosením, sušením, odvozem sena ze strání a jeho následným závozem místním obyvatelům, což je také dobrá příležitost pro seznámení se s místními a poznání tamějšího folkloru a starých tradic.

Kromě pracovní náplně, která zabere denně zhruba šest hodin času, bude možnost vzdělat se i v oblastech botaniky a zoologie, naplánovány jsou také výlety, koupání, výroba kozího sýru, večery u ohně a spousta dalších aktivit.

Foto: brontosaurus.cz

Kdy a kde?

Tábor se koná v termínu 13.–23.7. 2019 poblíž obce Žítková v přírodní rezervaci Nové Hutě.

Vítán je každý člověk starší 18 let, účast na táboře je zdarma.

Účastníci budou ubytováni ve stodole na seně nebo venku pod stany, v táboře je připraveno i suché zázemí a kuchyň v chalupě, kde bude probíhat příprava jídla.

Kde zjistíte více informaci?

Více detailů o projektu a jeho náplni lze nalézt na webu Hnutí Brontosaurus nebo se rovnou přihlásit na stránkách tábora.

 

Zdroj: Hnutí Brontosaurus