Zimní hardcore odpočinek

Pokud už předem plánujete zimní povánoční a pozkouškovou depresi, mám pro vás tip na neobvyklý odpočinek v podobě dvou akcí.

První z nich nese název ISLAND a je v režii Instruktorů Brno. Zážitková akce v Rychlebských horách bude o putování zimní krajinou, hrách, poznání sebe sama i druhých a netradičních zážitcích. Děj se bude odehrávat z velké části venku, takže mezi povinnou výbavu patří veleteplý spacák, oblečení i izotermická fólie. Akce není pro zimomřivce, nenechte se ale odradit jejím drsným laděním a berte ji jako výzvu a něco nového. Termín akce je od 10. do 19.2., přihlásit se ale můžete jen do konce listopadu. Více informací získáte přímo na stránkách akce (odkaz je již nefunkřní) nebo na stránkách Instruktorů Brno.

Druhá, naprosto odlišná, akce nese název Víkend v tichu. Jak sami organzátoři o této akci píší „během tohoto víkendu nepůjde o to něco zažít, vytvořit, nebo fyzicky se unavit. Naopak. Půjde o to nedělat (zdánlivě) vůbec nic, jenom se zklidnit a zaposlouchat do ticha. Ale i to může být pořádná práce.“ Akce se koná od 10. do 12.2. v Kolíně a narozdíl od té první ji zvládne snad skutečně každý. Pro lepší představu opět nezbývá, než odkázat přímo na stránky akce (odkaz je již bohužel nefunkční).

I když oba programy vypadají diametrálně odlišně, troufám si tvrdit, že jejich efekt bude podobný – uklidnění, prožitky a uvědomění si vlastních možností. Pokud jste podobnou zážitkovku nikdy neabsolvovali myslím, že je nejvyšší čas. Konec zkouškového, vymytý mozek a konec zimy ve městě prostě chtějí nějkakou změnu!