Zimní dobrovolničení v Keni

Organizace INEX zve na měsíční projekt v Keni zaměřený na vzdělávání a výuku, pomoc při rekonstrukci školy a organizaci multikulturních akcí v oblasti Migori. Vyrazte na přelomu února a března do tepla a podpořte při tom zajímavý projekt.

Projekt probíhá od 15.2. do 15.3. 2014 pod hlavičkou Nyabosongo Bena Academy, školy pro přibližně 150 žáků fungující od roku 2005. Hlavním tématem projektu je ženská obřízka. Dobrovolníci ve spolupráci s místními zaměstnanci budou spolupracovat na přípravě kampaní, osvětě, diskusích, terénní práci a manuální práci při údržbě a opravě školy.

Účastníci budou ubytováni přímo v prostorách školy. Podmínky jsou vhodné spíše pro dobrodružné a flexibilní povahy – spaní na zemi, latríny, provizorní sprchy budou jediným zázemím po dobu jednoho měsíce.

Během víkendů budou pro dobrovolníky organizovány výlety a volnočasové aktivity. K zajímavostem v okolí patří například Viktoriino jezero, národní parky nebo hranice s Tanzanií.

Účastnický poplatek 350 Euro zahrnuje ubytování a jídlo během projektu, cestu z letiště a úvodní školení. Cena nezahrnuje cestovní náklady, vízum ani výlety a volnočasové aktivity.

Více informací a možnost přihlásit se najdete na webu INEXu. Své dotazy můžete směřovat také na koordinátorku Janu Koňasovou na adresu info@inexsda.cz.