„Zero waste“ aneb život bez obalů a bez plýtvání

Víte, že průměrná rodina za rok vytvoří 1,2 tuny odpadu? Chudák naše matička Země… A víte, že je na světě i rodina, která svůj roční odpad vměstná do jedné zavařovačky? O tom, jak žít víc ekologicky, ekonomicky, bez zbytečných odpadů a zkrátka jak se vejít s odpadem do zavařovačky s celou čtyřčlennou rodinou přijede do Prahy přednášet Bea Johnson, světová propagátorka tohoto „bezobalového stylu života“.

Nezisková organizace Bezobalu, která v Česku prosazuje prodej na váhu do znovupoužitelných obalů, pořádá konferenci zaměřenou na „zero waste“ způsob života. Dostanete spoustu rad a tipů, jak žít bez odpadu.

Na konferenci promluví světově známá Bea Johnson, která tímto způsobem žije se svou rodinou už nějakou dobu a snaží se rozšířit povědomí o tomto tématu do celého světa, pomoci lidem začít, motivovat je svým vlastním příkladem.

Kromě ní budete mít možnost poslechnout si i přednášky o příbuzných tématech, např. o iniciativě Zachraň jídlo nebo organizaci Bezobalu.

13256137_981621081886639_8646800651456682544_n

Kdy: 7. června 2016 v od 17:00

Kde: Národní Technická Knihovna – NTK Praha

Cena: 290/350/550Kč

POZOR: Akční cena vstupenek platí do konce května (290 Kč) nebo do 1. června (350 Kč).

Veškeré informace a podrobný program dne najdete na webové stránce této události. Touto konferencí totiž ještě nic nekončí a v průběhu června se chystají ještě další workshopy (např. o bezobalovém nakupování, hygieně a kosmetice nebo módě)

Tímto videem vás organizátoři zvou na tuto akci a tento odkaz vám ukáže událost na FB. Tak přijďte a inspirujte se a zkuste, že to jde i jinak!

A kdybyste si chtěli o akci přečíst i jinde, tak tady je odkaz na článek v Hospodářských novinách. Nebo navštivte rovnou Zero Waste Home – internetovou stránku přímo od Bey Johsnon! (v angličtině či francouzštině)

Coleman-Rayner | Bae Johnson
foto ze stránky www.zerowastehome.com