Země na talíři

Při příležitosti Světového dne výživy pořádá analytické centrum Glopolis v Praze 4. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Země na talíři – AlimenTerre. Nenechte si ujít zajímavé filmy s tematikou výživy a potravin ani následné debaty s experty.

Potraviny jsou základním kamenem našich životů, a přece o nich víme tak málo. Festival AlimenTerre proto odhaluje, co máme pod pokličkou a jak naše spotřeba potravin ovlivňuje dění v blízkých i vzdálených koutech planety.

Během 5 říjnových večerů se v kině Světozor můžete těšit na 6 dokumentárních filmů a navazující debaty s experty. Promítané filmy zachycují různé aspekty produkce potravin a související problémy, jež se objevují napříč kontinenty. Těšit se můžete na:

  • Seeds of time – film o nutnosti chránit genetickou rozmanitost zemědělských plodin a o jedné z nejlépe chráněných bank světa – semenné bance na Špicberkách
  • Muffin Man – film o tom, jak plýtvání potravinami a muffiny změní život jednoho muže
  • Plodná města – road trip, který nám ukáže alternativní způsoby pěstování plodin ve velkoměstě
  • PlanEAT – film odhaluje vliv nadměrné konzumace masa na nás samotné, ale také na přírodu a obyvatele Latinské Ameriky
  • Pálí nás palmový olej? – film o nenápadných zabijácích tropických lesů. V hlavní roli smažené brambůrky, čokoládové pomazánky a bionafta.
  • Země na prodej – vliv evropské politiky biopaliv sahá až na africký kontinent…

Vstupenky na festival je možné zakoupit na pokladně kina Světozor za 90 Kč.

Více informací najdete na webu festivalu.

unnamed