Země na talíři – online festival ekologických filmů

Zajímájí vás ekologická témata, není vám lhostejné co jíte nebo odkud potraviny pocházejí? Nyní máte možnost rozšířit si své znalosti na prvním online festivalu ekologických filmů Země na talíři!

Vybrané snímky festivalu Země na talíři, tradičně pořádáného u příležitosti Světového dne jídla, který připadá na 16. října, budete mít nyní možnost shlédnout i z pohodlí domova. Organizace Glopolis ve spolupráci s Jíme jinak pořádá festival Země na talíři v online verzi. Jedná se o jedinečný projekt, který v České republice zatím nemá obdoby.

Výsledek obrázku pro země na talířiZdroj: jimejinak.cz

Náplň festivalu

Ve dnech 17. 1. – 12. 2. 2017 máte možnost shlédnout online 12 dokumentárních filmů o jídle. Vybrané snímky zachycují různá hlediska výroby potravin. Sledují problémy týkající se jídla napříč kontinenty a rozebírají spojitost mezi naší každodenní spotřebou a situací v rozvojových zemích. Postupně se vám představí témata spojená s plýtváním jídlem, palmovým olejem nebo konzumací masa. Nebude opomenut ani problém ztráty pestrosti zemědělských potravin či bližší pohled na městské zemědělství a samozřejmě mnoho dalšího.

Festival je ZDARMA. Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat se na webových stránkách festivalu a dále si podle své chuti vybrat z nabídky programu.

Pokud máte zájem o více informací nebo byste se rádi zapojili, navštivte webové stránky Jíme jinak nebo Země na talíři.

Pojďte se podívat, jak to s tím jídlem opravdu je.

Zdroj: Jime jinak