Zážitkový kurz a dobrovolnictví Naruby

Naruby pro nás znamená dělat věci jinak. Kurz Naruby proto stejně jako ostatní akce Hnutí Brontosaurus sází hlavně na propojení dobrovolnické práce, zážitkového programu a osobnostního rozvoje. Termín akce je 19. – 29. srpna 2013.

Máš dost každodenního stereotypu? Chceš se potkat s novými lidmi? Nebojíš se vyzkoušet něco jiného? Láká tě magická krajina Rychlebských hor a máš chuť pomoct přírodě v tomhle zapomenutém koutě světa?

Pojeď s námi prožít jedenáct trochu jiných dní do sadů opuštěné osady Zastávka v podhůří Jeseníků. Poznej krajinu, poznej nové lidi i sám sebe. Přijď si vyzkoušet, jaké to je přidat ruku k dílu a překonat své hranice zážitkem.

Očekávat můžeš nejen smysluplnou dobrovolnickou pomoc v sadu, na louce i v lese, ale také rozmanitý program vevnitř i venku, ve dne i v noci, pro duši i tělo, pro všechny i pro sebe. Dozvíš se mnohé o místním kraji a budeš mít i možnost ho na vlastní kůži pořádně prozkoumat. Program celé akce je postaven tak, abychom svou přítomností prospěli místu, kde budeme pobývat, ale zároveň si toho sami ještě mnohem víc odvezli  sebou.

Termín

19. – 29. srpna 2013

Místo

bývalá obec Zastávka (Stillstand) poblíž Uhelné (okres Jeseník)

Bydlet budeme v bývalé vísce Zastávka. Pod hvězdami, pod plachtou či jinde na karimatce a ve spacáku. Deště a jiné nepřízně počasí se ale díky nedalekému „hobitímu“ domku bát nemusíme. Více o Zastávce se dozvíte v sekciO Zastávce.

Práce

Budeme pomáhat s údržbou starých sadů na Zastávce a doděláním hliněného domku. Přesná náplň bude ještě upřesněna.

Strava

Vařit si budeme vlastními silami pod vedením zkušené kuchařky přímo na Zastávce a to převážně bez masa/vegetariánsky.

Cena kurzu

Cena kurzu 1100Kč (či 1000Kč pro členy Hnutí Brontosaurus) v sobě zahrnuje vše potřebné a důležité od stravování, pojištění, materiálního vybavení až po ubytování i plánované neubytování po celou dobu konání akce. Výjimkou je doprava na kurz a zpět, kterou si účastníci hradí sami. Organizátoři jsou dobrovolnicí stejně jako vy a Naruby pro vás připravují bez nároku na honorář, protože je to prostě ohromně baví.

Více info na oficiálních stránkách akce zde.