Zažijte dva akční měsíce dobrovolnictví v Severní Makedonii – znovu otevřeno

Rádi byste vyrazili do zahraničí a vyzkoušeli si něco nového? Mladiinfo ČR má pro vás nabídku dobrovolnictví v Severní Makedonii na dva měsíce. Začátek je již od první poloviny září 2020.

Naše spřátelená organizace ECD Cooperation v Bitole pořádá nábor nových dobrovolníků pro svůj projekt! Nepromarněte svou šanci a staňte se součástí rozmanité organizace, která vám umožní zažít dobrovolnictví v Severní Makedonii. Projekt je finančně podpořen programem Evropský sbor solidarity, díky kterému máte zajištěno ubytování v centru města, proplacené letenky a ještě každý měsíc dostanete 170 eur kapesného

O projektu jsme informovali již na začátku roku 2020, ale kvůli pandemii Covid-19 se projekt nekonal podle plánu. Výzvu s makedonskou organizací nyní obnovujeme.

O projektu

Projekt začíná 1. 9. a končí 31. 10. 2020 v první polovině září a trvá dva měsíce. Organizace se nachází v Bitole, městě na jihozápadě Severní Makedonie, kde budou umístěni i dobrovolníci. Účastníci se budou podílet na přípravě potravinové banky pro obyvatele Bitoly. Organizace ECD Cooperation tak chce omezit plýtvání jídlem, které je v Makedonii považováno za velký problém. Jako účastník projektu se budete dále fyzicky podílet na společenských akcích, které projekt propagují, spolupodílet se na tvorbě obsahu pro sociální média, a budete komunikovat s dárci (kde to jazyková vybavenost umožní). Dobrovolník bude také pomáhat v domově pro seniory a pracovat s dětmi.

Pro více informací si přečtěte tento přiložený infopack.

Ilustrační obrázek. Autor: PMA. Zdroj: Flicker

Co všechno získáte

 • skvělou praxi na úrovni stáže v oblasti mezinárodní týmové spolupráce
 • certifikát YOUTH PASS, který dokládá, co všechno jste se naučili (hodnotíte sami sebe), a skvěle doplní váš životopis
 • zlepšení jazykových dovedností (angličtina a makedonština)
 • nové soft-skills v oblasti interkulturní komunikace
 • praktické dovednosti v oblasti kreativity, digitálních technologií, aj.
 • místo a čas pro osobní a kariérní rozvoj
 • nové přátele, kontakty a dobrodružství
 • prožijete skvělé dva měsíce v Severní Makedonii

Finanční podmínky

Za účast na projektu nic neplatíte, žádné vstupní poplatky neexistují. Projekt je hrazen Evropskou komisí v rámci programu Evropského sboru solidarity, který zaštiťuje dobrovolnické příležitosti po celé Evropě i za jejími hranicemi. EK tak chce pomoci mladým lidem vzdělávat se a nabrat pracovní zkušenosti i jinde než doma a podpořit je v cestování.

Ubytování máte zajištěné od makedonské organizace, nemusíte si vozit z domu ani peřiny či nádobí. Jízdenky vám proplatí organizace po příjezdu na místo, musíte se ale vejít do rozpočtu 275 eur pro obě cesty dohromady. Každý měsíc také dostanete kapesné 170 eur, ze kterého si budete kupovat jídlo a ostatní věci, které potřebujete. V Severní Makedonii jsou životní náklady mnohem nižší než v ČR, a proto je částka 170 eur velmi dostačující. Organizace vám po příjezdu pomůže založit místní bankovní účet, kam vám bude posílat kapesné i proplatí cestovné. Pojištění do zahraničí vám zařídí Mladiinfo ČR  od společnosti CIGNA, za které taky nic neplatíte. 

Popis uchazeče

Projekt není určen jen studentům, ale všem, kteří splňují tyto podmínky:

 • mezi 18-30 lety (včetně)
 • trvalé nebo přechodné bydliště v ČR
 • nikdy se před tím nezúčastnil dobrovolnictví přes Evropský sbor solidarity nebo Evropskou dobrovolnou službu
 • pozitivní přístup se učit něco nového

Jak se přihlásit na projekt dobrovolnictví v Severní Makedonii

Přihlásit se můžete prostřednictvím naší organizace Mladiinfo ČR, která bude fungovat jako podpůrná organizace. Budeme tady pro vás před projektem, během něho, a také i po něm. Za přihlášení na tento projekt nic neplatíte.

Do 4. 8. 2020 Co nejdříve nám prosím zašlete na emailovou adresu kancelar@mladiinfo.cz svůj životopis v AJ

Už jste si několikrát přečetli podobnou nabídku ale nezkusili to? Napište nám na email vaše obavy/dotazy a my vám rádi odpovíme.

*Přihlášením na tento projekt dáváte Mladiinfo ČR, z.s., a organizaci ECD Cooperation souhlas ke zpracování vašich osobních údajů pro účely administrace tohoto projektu.

Aktualizováno 21. 8. 2020.