Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2020 odložena na podzim

Přispějte k čistějšímu životnímu prostředí a pomozte jako dobrovolník na úklidové akci – ale až na podzim. AKCE SE Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY O OMEZENÍ VOLNÉHO POHYBU OSOB NEUSKUTEČNÍ! ÚKLIDOVÉ AKCE BUDOU PŘESUNUTY NA NOVÉ TERMÍNY.

Zdroj: UklidmeCesko.cz

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je celorepubliková akce, jejíž cílem je uklidit nelegální černé skládky a další nepořádek. V minulých letech se akce zúčastnilo několik desítek tisíc lidí po celé republice a ti společně sesbírali stovky tun odpadu. 

Každý má několik možností, jak se do akce zapojit a pomoci s jejím úspěchem:

Chci být organizátorem úklidu

Úklidy na jednotlivých místech jsou pořádány místními organizacemi, jednotlivci, školami či partami přátel. Pokud víte o místě, které by potřebovalo uklidit, můžete i vy zorganizovat úklidovou akci pod záštitou Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Úkoly organizátora zahrnují výběr termínu a místa úklidové akce, zajištění svozu odpadu, komunikaci s organizačním týmem a účast na vlastním úklidu. Ukliďme svět, ukliďme Česko vám však poskytne pomoc s plánováním či problematickou komunikací s úřady, zajistí rukavice a pytle na sběr odpadu a dá o vaší akci vědět ostatním dobrovolníkům.

Zaujala vás tato role? Vyplňte registrační formulář a postupujte podle instrukcí, které dostanete.

Chci být dobrovolník

Dobrovolníci jsou nejdůležitější součástí akce a přidat se k nim může téměř každý. Pokud chcete na akci dobrovolničit, zaregistrujte se přes tento odkaz a na mapě úklidů si vyberte, kde zrovna chcete pomoci.

Poté už se nemusíte o nic starat, stačí dorazit na vámi vybrané místo ve správný čas a dodržovat bezpečnostní pokyny. Rukavice a pevné pytle na odpad budou zajištěny.

Nemáte čas či prostor zúčastnit se akce osobně, ale přeci jen chcete pomoci? Staňte se mapovačem černých skládek. Stáhněte si do vašeho telefonu aplikaci Mobilní rozhlas / Zlepšeme Česko, která je součástí ekologického projektu ZmapujTo.cz, a jednoduše foťte a označujte černé skládky odpadu. Nahlášené skládky se objeví v interaktivní mapě a zodpovědné obce dostanou možnost situaci rychleji vyřešit.

Pokud vám není okolní životní prostředí lhostejné, neváhejte se připojit k tisícovkám dalších. Ukliďme svět, ukliďme Česko nás vyzývá, abychom uklízeli všichni. Společně. V jeden den.

Zdroj: UklidmeCesko.cz