Školení pro leadery dobrovolnických projektů v Tamjdemu

Chcete posunout vlastní hranice? Zdokonalit své leaderovské schopnosti a organizační dovednosti, procvičit motivování lidí nebo zlepšit své vystupování před skupinou? Přihlaste se na seberozvojový školicí cyklus pro vedoucí dobrovolnických projektů neziskové organizace Tamjdem.

Tamjdem propojuje veřejnost a neziskovky v ČR i ve světě. Pořádá víkendové dobrovolnické expedice do českých organizací, až dvoutýdenní mezinárodní projekty (tzv. workcampy) v ČR a na podobné akce vysílá dobrovolníky do celého světa. Tamjdem je příležitost osobně se zapojit do smysluplné práce různorodých neziskovek, setkávat se zajímavými lidmi, cestovat na nová místa, posouvat vlastní hranice.

Zobrazování obrázku DSCN8845 - Copy.JPGZdroj: Tamjdem

Vyberete si, jaký projekt chcete zorganizovat, a pak si jako vedoucí Víkendovky nebo mezinárodního workcampu na pomoc neziskovkám v ČR v praxi vyzkoušíte mnoho různých rolí – od leadera a projektového manažera, po facilitátora nebo vedoucího neformálně vzdělávacích aktivit.

Zjistíte, jací jste leadeři, jaké jsou vaše silné stránky a na čem chcete na sobě dále pracovat. Získáte možnost osobně přispět rozvoji neziskových organizací v České republice a neformálního vzdělávání dobrovolníků.

„Školení od Tamjdemu je všechno jen ne nuda! Dalo mi bezpečný prostor pro moje názory, připomínky, otázky a také nejistoty… a nové teoretické i praktické znalosti a zkušenosti, které uplatňuji nejen jako vedoucí Víkendovek, ale i ve svém pracovním i osobním životě! K tomu jsem poznala partu bezva lidí, kteří jsou stejně naladěni a nechtějí od života jen pasivitu a jsou ve svých odhodláních podporováni usměvavou lektorkou.“ říká Jana R., účastnice minulého ročníku.

Školicí cyklus má 3 fáze

Zahrnuje 7 tříhodinových setkání skupiny 5 až 10 dobrovolníků v Praze, a to v období 15. 3 – 7. 6. 2017; osobní zkušenost s organizací Víkendovky nebo workcampu; a nakonec mimopražské víkendové hodnotící setkání celé skupiny na přelomu října a listopadu 2017.

V první část cyklu v rámci skupinových setkání v čase 18:00 – 21:00, v centru Prahy, se bude zaměřovat na tyto oblasti:
– seznámení a technikálie (15.3),
– osobní leadership (29.3),
– práce se skupinou (12.4),
– interkultura v praxi (26.4),
– vedení aktivit (10.5),
– konflikt jako výzva (24.5),
– hodnocení a reflexe na pojektech (7.6).

Školení vede zkušená lektorka. Během přípravy vašeho projektu i v jeho průběhu vás osobně podpoří projektoví koordinátoři nebo zkušení dobrovolníci z Tamjdemu a navíc je možné akci organizovat ve dvojici. Během podzimního víkendového setkání pak budete mít prostor upřímně zhodnotit, co vám tato osobní zkušenost dala do života a co s tím dál.

Zobrazování obrázku _MG_5690.jpgZdroj: Tamjdem

Termín zaslání přihlášky je 6. 3. 2017.
Poplatek za školení je 1500,- (částečně kryje náklady na pronájem prostor, lektora, školicí materiál, ubytování, stravu a dopravu na víkendové hodnocení). Z toho 500,- je vratná záloha, kterou po úspěšném absolvování cyklu dostanete zpět.

Přihlášku můžete vyplnit jednodušše on-line. Dotazy pište na tamjdem@tamjdem.cz. Veškeré detaily ke školení najdete na webu Tamjdem.

Zdroj: Tamjdem