Zajímá vás mořská biologie? Zkuste dobrovolnictví v Dánsku!

Pokud se aktivně zajímáte o biologii, rádi byste nějaký ten měsíc života strávili ve světě a zajímáte se o možnosti dobrovolnictví v Dánsku, tak by tento projekt mohl být pro vás jako dělaný!

O projektu

V rámci projektu zavítáte do výzkumného střediska Marine Biology Research Center, které spadá pod jednu z dánských univerzit (The University of Southern Denmark). Marine Biology Research Center se nachází na ostrově Fyn v pobřežním městečku zvaném Kerteminde. Během pobytu budete mít na starost především péči o zvířata ve výzkumném středisku a také budete vypomáhat při výcviku zvířat (tuleni, želvy, kormoráni) a asistovat při jednotlivých vědeckých úkonech. Naučíte se mnoho nového o zvířecím chování, výcviku zvířat i testovacích paradigmatech, bioakustice a psychofyzice.

Praktické záležitosti

Dobrovolnický projekt bude probíhat v termínu 1. 9. 2021 až 31. 10. 2022.

Kvůli situaci spjaté s COVID-19 může být termín odložen. Aktuální informace získáte u DANSK ICYE.

Strava a ubytování budou zajištěny zdarma v hostitelských rodinách. Dále budou dobrovolnicím a dobrovolníkům hrazeny náklady na dojíždění, pokud by daná rodina bydlela ve vzdálenější lokalitě.

Projekt je určen pro zájemce, kteří mají zkušenosti se zvířaty nebo se pohybují v oblasti biologie/psychologie.

Tato dobrovolnická aktivita je zaštítěna Evropským sborem solidarity, je tedy určena pro mladé lidi ve věku 18–30 let, přičemž ale pro výjezd není nutné být studentkou/studentem.

Bližší informace

Další informace o této dobrovolnické aktivitě je možné nalézt na stránkách DANSK ICYE i na Evropském sboru solidarity. Obecná pravidla účasti na dobrovolnických aktivitách zaštítěných Evropským sborem solidarity se dočtete na stránkách Mladiinfo.

Jak se přihlásit

Pokud vás projekt dobrovolnictví v Dánsku zaujal, tak se do 1. 3. 2021 přihlaste skrze formulář organizace DANSK ICYE