Young Explorers Grant

Máte v hlavě badatelské dobrodružství nebo ochranářský projekt? S jeho uskutečněním vám může pomoci Young Explorers Grant!

Young Explorers Grant (YEG) nabízí mladým od 18 do 25 let možnost uskutečnit výzkumné, ochranářské nebo průzkumné projekty.

Tematicky by měly projekty odpovídat existujícím grantovým programům organizace National Geographic (NG), která YEG organizuje.

YEG podporuje různorodé projekty, které zpravidla nemají jiné zdroje financování. Od zájemců o grant se nevyžadují vysoké tituly, avšak měli by mít nějakou předchozí zkušenost s výzkumem, ochrany životního prostředí nebo průzkumem a bádáním. Hlásit se mohou kromě občanů USA zájemci z jiných států. V případě, že se váš projekt odehrává v zahraničí, v týmu by měl být alespoň jeden místní člověk.

V rámci YEG můžete dostat 2000 až 5000 USD. NG často slouží jako doplňující zdroj financí pro projekt.

Hlásit se můžete k jednotlivým grantovým programům NG:

The Commitee for Research and Exploration financuje vědecké výzkumy, založené na hypotézách.

The Conservation Trust inovativní a aplikované přístupy k ochraně životního prostředí s potencionálním globálním dopadem.

The Expeditions Council financuje průzkumné a dobrodružné cesty po celém světě.

Jak se přihlásit?

Výběrové řízení na YEG je dvoufázový proces. Nejdříve vyplníte předběžnou přihlášku online, kterou vám do osmi týdnů buď schválí, nebo odmítnou. Poté dostanete odkaz na úplnou přihlášku online, kde budete mimo jiné potřebovat tři akademické nebo pracovní reference a CV.

Předběžné přihlášky je třeba vyplnit alespoň osm měsíců před plánovanou cestou do terénu, v případě expedic (Expeditions Council) alespoň šest měsíců.

Více najdete na stránkách YEG.

 

Foto: Dr. Kathryn Jeffery, Dostupné z:  http://www.nationalgeographic.com/explorers/grants-programs/yeg-application/