Young Caritas – za dobrovolnictvím i stáží

Rád/a bys svůj čas využil/a smysluplně a láká tě podávat pomocnou ruku druhým, nebo hledáš praxi ke studiu? Celoevropská platforma Young Caritas, která spadá pod Charitu České republiky hledá dobrovolníky a nabízí možnost stáže!

Nemusíš mít strach, ať už jsi ve dobrovolnických vodách zatím nováček nebo patříš mezi ostřílené matadory. Každá dobrá duše, která se chce přidat a nachází se v okolí Prahy, Hradce Králové, Českých Budějovic nebo Plzně, se počítá.

Aktivity Young Caritas

Young Caritas se kromě působení v charitních zdravotních a sociálních službách zabývá celospolečenskými tématy, paleta aktivit spojených s pomocí je tak víc než různorodá. Jako dobrovolník se můžeš podílet na různorodých akcích jako jsou letní festivaly, projektové dny nebo i filmové školy.

„Zapojujeme mladé lidi do dění, které je obklopuje. Probouzíme v nich empatii, solidaritu a zájem o společnost, ve které žijí. V Young Caritas navíc věříme, že dobrovolnictví utváří v mladých lidech hodnotový systém, který je formuje na celý jejich život. Zároveň jim pomáhá v sebeuplatnění a rozšíření obzorů.“

Znáš Živé knihovny, kdy „listuješ“ naživo v příbězích inspirativních lidí? O chodu podobných akcí můžeš rozhodovat i ty. A co dalšího se dá zažít? Workshopy, akce v neformálním vzdělávání, práce s malými dětmi, rozšiřování povědomí o udržitelném rozvoji a ekologii… Každý si najde to svoje pravé ořechové.

young caritas
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash.com

Stáž? Není problém!

Young Caritas navíc nabízí i příležitost stáže pro vysokoškoláky, kteří by rádi získali praxi v neziskovém sektoru. Můžeš se rozvíjet například v PR dovednostech, oblasti administrativy, nebo organizovat rozličné projekty.

„Zapojujeme mladé lidi do dění, které je obklopuje. Probouzíme v nich empatii, solidaritu a zájem o společnost, ve které žijí.“

Ať už ses rozhodl/a pomoci svou troškou do mlýna nebo tě láká stáž, prozkoumej webové stránky, nebo rovnou vyplň kontaktní formulář a dej o sobě vědět!

Rád/a bys vyjel/a na dobrovolnictví spíše za hranice? Pak pro tebe máme nabídku dobrovolnictví ve Slovinsku.