Získej svého mentora v Yoda Mentorship Programme!

Středoškoláci, zbystřete! Již potřetí se uskuteční Yoda Mentorship Programme – jedinečná příležitost pro všechny, kteří touží objevit svůj pravý potenciál.

Co je mentoring?

Mentor by měl být jakýmsi osobním rádcem. Měl by studentovi pomoci s osobním rozvojem, plány do budoucna. Přesně toto se snaží dělat Yoda Mentorship Programme, který propojuje aktivní středoškoláky s nadanými vysokoškoláky, absolventy a mladými profesionály.

Studenti 2. a 3. ročníků středních škol tak mají možnost rozvíjet se za pomocí lidí, kteří studují, či už absolvovali jednu ze špičkových zahraničních univerzit a rádi by své zkušenosti předávali dál.

black-and-white, blackboard, business
Ilustrační obrázek. pixabay.com . CC0.

Jak to probíhá?

Program trvá šest měsíců, po tuto dobu se dvakrát až třikrát měsíčně scházíte buď osobně nebo přes skype.

Co Yoda Mentorship Programme obnáší?

Základem celého programu je projekt, který student vymyslí a s mentorovou pomocí zrealizuje. Může se jednat např. o založení školních novin či uspořádání hudebního festivalu.

Další částí programu jsou eseje, které studenti píší po celou dobu programu, a které pomocí zajímavých otázek rozvíjejí jejich kritické myšlení.

Navíc je to možnost potkat se s dalšími aktivními středoškoláky, a získat tak cenné kontakty.

Jak se přihlásit?

Prospěch ve škole není důležitý, stačí, když vyplníte do 31. 10. 2017 přihlášku.  A pak už můžete se svým mentorem proniknout do tajů oboru, který vás zajímá, bavit se o studiu v zahraničí, či plánovat váš budoucí projekt.

Více informací najdete na webových stránkách.

 

Zdroj: Yoda Mentorship Programme