Workshop tvůrčího psaní

Baví vás tvoření, tvůrčí psaní a poezie? Pro všechny potenciální i zkušené básníky je na neděli 31. 1. 2016 připravena již 3. literární dílna projektu To si piš!

V rámci projektu To si piš, který si klade za cíl inspirovat mladé lidi ke psaní, se v neděli 31. 1. 2016 od 13:00 uskuteční 3. workshop, tentokrát s názvem Miniaturní obrazy a dekadentní šanson.

KDY: neděle 31. 1. 2016 od 13:00
KDE: Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha
S SEBOU: předem připravenou báseň (téma dekadence, intimita, snovost)
PŘIHLÁŠENÍ: nutné předem touto elektronickou přihláškou
Tento workshop můžete najít i jako událost na Facebooku.

ws

Na tomto workshopu bude přítomen šansonier David Pillow společně s polskou básnířkou Ankou Kaczmarskou. Po seznámení s jejich tvorbou představí své metody, které při psaní používají a účastníci si je pak budou moci vyzkoušet. Po živé diskusi bude následovat hudebně poetický projekt D. Pillowa, který uzavře celé tvůrčí odpoledne.

Vstupné na celou akci je dobrovolné, ale registrace je nutná předem. Dále je potřeba s sebou přinést předem připravenou báseň na téma snovost, intimita, dekadence. Workshop je určen jak pro začínající básníky, tak pro ty zkušenější. Na věku nezáleží, ale v případě vyčerpání kapacity budou mít přednost zájemci do 25 let.

pero
(foto převzato z internetové stránky jazyky-praha.cz)

Mladí básníci pražští – To si piš je, podle slov Jakuba Caha, „skupina mladých a pro poezii nadšených lidí, kteří se rozhodli, že by v současné technicko-exaktní době chtěli vzbudit podobné nadšení a zápal i v dalších lidech. Proto vytvořili projekt, jehož hlavní náplní je pořádat tvůrčí dílny se současnými, více či méně známými, básníky, a předávat dalším mladým lidem impulzy a inspiraci pro vlastní tvorbu.“

12195959_1639879039598508_2069986739824549065_n

Už před vznikem projektu To si piš pořádali autorská čtení a jistě se můžeme těšit na další zajímavé akce. Pokud budete chtít sledovat činnost této literární skupiny, neváhejte navštívit jejich FB stránky.