Working Holiday v Jižní Korei

Od června tohoto roku mohou díky mezinárodní smlouvě žádat mladí lidé do 30 let o vydání víza v rámci projektu Working Holiday.

Vízum se vydává na 1 rok (s možností opakovaných vstupů) a umožňuje kombinaci turistických pobytů zaměřených na poznání druhé země s pracovním povolením.

Na stránkách Working Holiday Info centra se můžete proklikat přímo na nabídku aktuálních pracovních míst, z nichž však jen zlomek je v angličtině. Stránky také nabízí odkazy na další pracovní portály a agentury.

Podmínkou přitom je, že hlavní náplní pobytu musí být poznávací turistika. Práce v rámci pracovního povolení nesmí být hlavním účelem cesty, ale může mít jen doplňkový charakter. Smyslem tohoto programu je usnadnit mladým lidem financování jejich poznávacího pobytu v druhé zemi. Vzhledem k nákladům na letenku a další náležitosti spojené s cestou tedy zřejmě nepůjde váš výjezd do Korei pojmout úplně „ziskově“.

Žádost o vydání víza v rámci programu „Working Holiday“ musí zájemci z České republiky podávat na velvyslanectví Korejské republiky v Praze (Slavíčkova 5, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, Tel. 234 090 411, E-mail czech@mofat.go.kr  web: cze.mofat.go.kr), které vám teké poskytne všechny další informace.

 

Podle dzs.cz