Vydejte se v létě na mezinárodní dobrovolnické workcampy v České republice

Dobrodružství, zkušenost, dobrovolnictví, krásná místa v Čechách a hlavně skupina nadšenců ze všech koutů světa. Tohle všechno nabízí mezinárodní dobrovolnické workcampy pořádané v České republice neziskovou organizací Tamjdem, o.p.s.

Tamjdem, o.p.s. je nezisková organizace zabývající se podporou aktivního a odpovědného občanství. Tamjdem byla založena v roce 2013 a od té doby se snaží propojovat mladé lidi a neziskové organizace v České republice i ve světě. Pravidelně pořádá víkendové dobrovolnické expedice na pomoc českým neziskovkám a veřejně prospěšným projektům. Zároveň vysílá české dobrovolníky na podobné projekty do celého světa. Tamjdem s vámi půjde kamkoli – za zajímavými lidmi, novým dobrodružstvím, smysluplnými dobrovolnickými projekty i novými místy kdekoli na světě…

Workcamp v Čechách. Autor: Tamjdem, o.p.s. Zdroj:Tamjdem

Mezinárodní dobrovolnické workcampy v České republice

V letošním roce pořádá nezisková organizace Tamjdem čtyři dobrovolnické workcampy v rozmanitých neziskových organizacích po celé České republice.

Workcamp je krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt v délce dvou týdnů. Skupina okolo 10 dobrovolníků se na nich zapojuje do veřejně prospěšných aktivit v různých oblastech (ochrana přírody, pořádání festivalu, práce s postiženými lidmi).

Proč se na workcamp přihlásit?

Workcamp v České republice je skvělou příležitostí

  • zapojit se krátkodobě (8 – 10 dní) do života neziskové organizace a smysluplné práce,
  • poznat skupinu mladých lidí z celého světa,
  • procvičit si angličtinu,
  • poznat nová místa v Čechách,
  • vyzkoušet si nenáročnou manuální práci,
  • získat mnoho nových zážitků a zkušeností.

Workcampy v Čechách

Vyberte si, kam vás srdce táhne a vydejte se na jeden ze čtyř letních workcampů. Budou to koně, příroda, historická památka, rozvoj života na vesnici nebo komunitní dům pro lidi s postižením?

Kde koně pomáhají, ty můžeš pomoct taky!

Kde: Občanské sdružení Ryzáček, Vyšehorky

Kdy: 19.6. – 26. 6. 2017

Co: Dobrovolníci se zapojí do života neziskovky, která pracuje s koňmi při tzv. hiporehabilitaci na Olomoucku. Během projektu účastníci postaví dřevěné oplocení kolem jízdárny, opraví přístřešek a vyčistí ohrady od náletových dřevin. Odměnou jim bude osm dní strávených v přírodě, s koňmi a zajímavé informace o tom, jak jízda na koňském hřbetě může pomoct.

Přines život do Neratova!

Kde: Sdružení Neratov, Neratov v Orlických horách

Kdy: 16.7. – 29.7.2017

Co: Na česko-polských hranicích, opravdu hluboko v Orlických horách, se nachází vesnice jménem Neratov, která žije komunitním životem a kde se nachází i organizace, která pracuje s lidmi s postižením.  Podpořte rozvoj místní komunity a zapojte se mimo jiné i do stavby slaměného divadla.

Barokní Lodžie potřebuje opravu!

Kde: Valdštejnské Imaginárium, Jičín

Kdy: 8.8. – 16.8.2017

Co: Podílet se můžete i na opravách významné barokní památky na Jičínsku, kde se daří zejména alternativní kultuře. Spolu s restaurátory kamene se zapojíte do prací na replice původní dlažby nebo na opravě opěrné zdi.

Podpoř komunitu v Beneditku!

Kde: občanské iniciativa Benediktus, Chotěboř v Železných horách

Kdy: 4.9. – 13. 9. 2017

Co: Zažijte na vlastní kůži život v komunitním domě pro lidi s postižením, který se nachází v Železných horách, a pomoct jim se stavbou přístřešku na dřevo a s prací na zahradě a stát se na chvíli členem této úžasné „rodiny“ a kdo ví… třeba i jejich vyhlášené hudební skupiny zvané BeneBand.

Důležité informace

Workcampu pořádaném v Čechách se může zapojit kdokoli starší 15 let.

Workcampy pořádané v Čechách jsou cenově velmi příznivé. Účastnický poplatek je 1000 Kč. Kromě poplatku, dopravy na místo a pojištění účastníci již nic dalšího neplatí. Na workcampu je zdarma zajištěno ubytování a strava.

Jak se přihlásit?

Pokud vás nabídka workcampů pořádaných organizací Tamjdem zaujala, vyplňte co nejdříve  tuto online přihlášku obsahující vaší krátkou motivaci. Kód jednotlivých workcampů nutných pro vyplnění přihlášek, najdete na webových odkazech workcampů uvedených výše.

Na každém workcampu jsou českým dobrovolníkům nabízena jen dvě místa, proto s přihlašováním neváhejte.

Dotazy či nejasnosti směřujte na Andreu z týmu Tamjdem prostřednictvím emailu  workcampy@tamjdem.cz.

Zdroj: Workcampy s Tamjdem, o.p.s.