Přihlaste se na česko německý workcamp v krkonošské roubence

Rádi byste se seznámili se základy starých a často zapomenutých řemesel, které dobře ovládali dřívější obyvatelé hor? Chcete vyzkoušet něco neobyčejného? Přihlaste se týdenní workcamp v Krkonoších!

Proč se zúčastnit?

Pracovní seminář je určen jak pro české zájemce, tak i pro 15 mladých Němců, kteří se rok angažovali v dobrovolnických projektech v České republice. Díky workcampu se účastníci při opravě staré roubenky seznámí se základy starých a v dnešní době již zapomenutými řemesly.

Večer po práci je možnost zúčastnit se přednášek, kde bude mluvit například novinář Vojtěch Berger o aktuálním tématu fake news nebo o médiích obecně, zájemci budou také moci využít krásné okolní přírody a zúčastnit se výletu do hor.

Týdenní pobyt bude zakončen divadlem s neherci, kteří prožili životní trauma, které se snaží v divadelním představení ztvárnit a zároveň pro ně divadelní vyjádření funguje jako terapie. V tento den je také možnost zúčastnit se česko německé pouti s následnou bohoslužbou v kostele v Hořejších Herlíkovicích.

pratele-herlikovic.evangnet.cz

O co jde?

Workcamp pořádá dobrovolnický spolek SEM Přátelé Herlínkovic, jehož hlavním smyslem je pomáhat a obnovovat krajinu poblíž vesnice Herlíkovice v Krkonoších, tento spolek také organizuje od roku 2010 četná česko – německá setkání a spolupracuje s německými vesnicemi v pohraničí na udržování unikátního rázu krajiny i vesnic.

Kdy a kde?

Týdenní workcamp se koná v termínu 24.6. – 30.6. 2019. Účastníci budou ubytování ve středisku Horský Domov v Krkonoších.

Cena za tento projekt je díky podpoře Česko německého fondu budoucnosti za týdenní pobyt s plnou penzí 1000,- Kč.

Kde najdete více informací?

Detailní informace a přihlášku na projekt lze nalézt na následujících stránkách

 

Zdroj: dobrovolnik.cz